. . . . . . . oddíl stolního tenisu . . . . . . . .

FK Kolín – mládež a přípravka

04.12.2009 09:37

FK Kolín – mládež a přípravka

 

Náš oddíl má v mládežnických kategoriích celkem 31 chlapců a děvčat. Velkou část (23 žáků a žákyň) tvoří mládež, která teprve začíná. O tyto žáky a žákyně se stará dvakrát v týdnu trenér Krejčí a další dospělí členové oddílu. Mládež trénuje dvakrát týdně úterý a čtvrtek, vždy od 17:30 do 19:00 v hale průmyslové školy. V našem oddílu je zaveden systém sparingu, kdy se všichni dospělí podle rozpisu zúčastňují mládežnických tréninků a podle pokynů trenéra s dětmi trénují. Takže i ti úplní začátečníci si mají možnost zatrénovat s hráči třetí ligy nebo krajských soutěžích. Na dětech je vidět, že mají o stolní tenis velký zájem, protože na trénincích je vždy plno - a to přitom máme možnost hrát na dvanácti stolech. Některé z dětí doprovázejí jejich rodiče a bedlivě sledují, jak jejich ratolesti trénují. Jsme rádi, že zájem i ze strany rodičů je tak velký. Mnohé z dětí si již v poměrně krátké době zahrají na ať už na okresních nebo na krajských turnajích. Je naplánován i oddílový celoroční turnaj pro přípravku. Mládežníci budou rozděleni do několika kategorií, z nichž bude možné postupovat nebo sestupovat. Mezi naší mládeží jsou již ostřílení borci jako například Jakub Lhoták, Josef Krombholz, Klára Jursová, Lenka Kratochvílová (poslední tři jmenovaní přestoupili do našeho oddílu v letošním roce ze Sokola Zásmuky) a na střídavý start u nás hrající Jan Votík. Všichni tito hráči hrají za dospělé krajskou nebo okresní soutěž a ve svých žákovských kategoriích na okrese a v kraji patří ke špičce. Jejich největším úspěchem byla účast na mistrovství České republiky a někteří více než jednou. Z těchto soutěží mají tito hráči doma již velký počet medailích a diplomů.

Pokud se nám bude práce z mládeží dařit jako doposud, bude mít oddíl své pokračovatele a stolní tenis v Kolíně nezanikne. To vše v dnešní době záleží též na penězích, a tak hledáme pro oddíl a hlavně pro mládež sponzory. Za každý peněžitý dar předem děkujeme.

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode