. . . . . . . oddíl stolního tenisu . . . . . . . .
Bez většího překvapení skončily i soutěže družstev ve stolním tenisu. Muži i ženy Číny potvrdili svou dominanci. Ženy Číny neprohrály ani jeden zápas. Pokud jsou v družstvu dvě finalistky soutěže jednotlivkyň a přidá se k nim světová jednička, pak se jiný výsledek asi nedá očekávat.
To muži to měli relativně těžší a dokazuje to i fakt, že nakonec jeden zápas ztratili. Ve finále porazil Mizutani Xu Xina, když prohrával 7:10 v pátém setu. V koncovce bych ale řekl, že obrat se konal spíše kvůli zbytečně ztraceným míčům Číňana, než vybojované koncovce Japonce. Ten mi připadal, že s porážkou je už víceméně smířený. Tím se dostávám k hlavnímu překvapení z mého pohledu. Všichni 3 Číňani nejsou stroje, ale jsou to jenom lidé. Všichni si vybrali alespoň na krátkou dobu krizi, kdy byli schopní zkazit cokoliv. Zmíněný Xu Xin s Mizutanim, Ma Long s Ovčarovem v šestém setu semifinále a Zhang Like take v semifinále s Mizutanim. Věřím tomu, že brzy by mohla přijít na velkém turnaji jejich porážka. A nemusíme na ní možná čekat až do příští olympiády v Tokiu, kde budou chtít Japonci určitě proti velkému rivalovi uspět.
Jaké jsou moje dojmy z olympiády?
Příjemně překvapili muži Nigérie a ženy severní Korei. Míček je kulatý – Nigerijcům se nepodařilo postoupit na MS družstev z druhé divize (mimochodem kvůli divnému systému – porazili Indii ve skupině a hned se s ní neúspěšně potkali ve vyřazovacích bojích). Naopak třeba moji favoritiFrancouzi dopadli špatně, Lebesson i Gauzi byli vyřazeni brzy a i ve družstvech se poroučeli v prvním zápase s Anglií (resp. Británií).
Bohužel, takové zápasy se nadaly nikde sledovat. V tom je olympiáda nedokonalá. Nikdy žádný stream jako z jiných turnajů, ČT vysílá 8 kanálů, ale stolní tenis je na úplném okraji zájmu. Ale bohužel to odpovídá skutečnému zájmu o náš, koukal by se na to vůbec někdo?
Také systém není podle mě moc dobrý. Proč v některých sportech se hrají skupiny, ve veslování jsou opravné jízdy, ale v ping pongu je K.O.? Elizabeta Samara dostala ve třetím kole Ning Ding a I kdyby hrála sebelépe a měla by na bronz, dostala se jen mezi 32.
A proč můžou být z každé země pouze dva hráči, když například ostěpaři můžou být 3 a to bylo v kvalifikaci celkem pouze 39 závodníků. Proto se už poněkolikáté stalo, že nemohla hrát světová jednička.
Nemluvě o systému kvalifikace na OH, který je nepřehledný do posledního zápasu. To dělá náš sport méně a méně atraktivní, než skutečně je. Moc bych si přál, aby se to pro příští olympiádu změnilo.
—————
Jasným úspěchem mužů I žen Číny skončily soutěže jednotlivců na olympijských hrách.
Finále žen Ding Ning - Li Xiaoxia čekali asi všichni, přesto na jejich finálovou účast nasadili bookmakeři sázkových kanceláří poměrně
vysoké kursy. Finále pro Ning Ding 1.35, Li Xiaoxia dokonce 1.44, což při kombinaci dalo velice slušný kurs 1.94. Vsadit si tento tiket je asi jednou z možností, jak Číňankám v turnaji fandit.
Bronzovou medaili získala Severokorejka Kim Song I, která si precizní obranou získala moje sympatie. Smutné čtvrté místo zbylo na Japonku Ai Fukuharu, která nejprve v semifinále odešla z obrovským debaklem a ani v zápase o třetí místo nenašla na obranu zbraň. Japonsko si tak muselo na první olympijskou medaili ve stolním tenisu jednotlivců počkat ještě jeden den.
Bronzovou medaili v mužích totiž získal Jun Mizutani, když porazil nestárnoucího (nebo možná už stárnoucího) Vladi Samsonova. Finále bylo opět v čínské režii a Ma Long se dočkal zlaté medaile v soutěži jednotlivců o kterou se mohl porvat letos poprvé, protože v Londýně, přestože byl světová
jednička, startovat nemohl. Uvidíme, jestli se něco podobného povede za 4 roky v Tokiu Liu Shiwen.
Oficiální stránky najdete ZDE.
—————
Naši stolní tenisté se bohužel v Riu nepředvedli v nejlepším
světle.
Jediná Iveta Vacenovská postoupila do druhého kola, tam ale nestačila na Tetyanu Bilenko z Ukrainy. Přestože s ní má Iveta aktivní bilanci,
nedokázala se vyrovnat s kvalitní obranou a prohrála 0:4.
Hana Matelová proti Kanaďance Zhang Mo dokázala třikrát vyrovnat, v sedmém setu ale soupeřka odskočila a nakonec vyhrála 11:3. Myslím, že tady
hrála roli nervozita z premiéry na takovém turnaji.
Největší zklamání byla prohra Luboše Jančaříka s Uzbekem Kenjaevem. Po vyhrané první sadě se zdálo, že k překvapení nedojde, pak ale začal levoruký
soupeř riskovat a mnoho míčků mu vycházelo. Luboš nedokázal zareagovat a prohrál 2:4.
Prohru Dimy Prokopcova se Segunem Toriolou jsem trochu čekal. Nigériec hraje stale dobře a má zkušeností na rozdávání.
Je to obrovská škoda, protože olympiáda je jen jednou za 4 roky a pouze na ní můžeme očekávat, že se o náš sport bude veřejnost trochu zajímat.
Bohužel přestože v nedělním televizním programu bylo na ČT2 několik bloků vyhrazeno stolnímu tenisu, já jsem ani na chvíli stolní tenis nezaregistroval,
a to nejen na ČT2, ale ani na žádném z osmi streamů, které ČT prezentuje na internetu.
Bohužel, asi nás je opravdu málo, které by zápasy předních světových hráčů zajímaly. Co s tím? Poslední mistrovství světa družstev nepřenášel ani Eurosport a my, co jsme se dívali na internetové přenosy jsme viděli, že až do čtvrtfinále byl i na místě zájem minimální.
Přitom na Olympiádě je zajímavých zápasů hodně. U mužů se při předpokládaném finale Ma Long - Zhang Jike budou odehrávat zajímavé zápasy
hlavně v prostřední části pavouka. Mým favoritem je Portugalec Freitas, který musí dnes porazit Kou Leie, aby se poté utkal o postup do semifinále
pravděpodobně s Mizutanim.
Postup co nejdále jsem přál hlavně Lebessonovi, který loni na EH v Baku ve družstvech ani jednou neprohrál, když porazil i oba finalisty singla
Ovcharova a Samsonova a přesto nemohl hrát jednotlivce. V Riu bohužel prohrál hned svůj první zápas s Adrianem Crisanem. Ten se umí na Olympiádu dobře připravit, což potvrdil před čtyřmi roky v Londýně, kde vyřadil Timo Bolla a dostal se mezi posledních 8. Nyní je mezi šestnácti, když musel porazit postupně Achantu, již zmíněného Lebessona a Chen Chien Ana. Umístění z Londýna však těžko zopakuje, v osmifinále ho čeká Zhang Like.
Zatímco mezi posledními muži máme 7 rodilých Evropanů plus jednoho Brazilce a jednoho Nigerijce (Ukrajince Kou Leie nepočítám), v osmifinále žen zastupují Evropu pouze Li Xue (FRA), Han Ying (GER) a Liu Jia (AUT). To hovoří za vše.
Pokud nebude finále Ding Jing - Li Xiaoxia bude to asi velké překvapení.
—————
Dnes začínají boje o olympijské medaile v Riu.
Po letech máme konečně dvojí zastoupení v mužích i ženách. Kdo se dostane nejdál?
Luboš Jančařík má v prvním kole poměrně snadný los, Zokhid Kanjaev z Uzbekistánu by neměl být překážkou. I když první zápas na takovém turnaji může být zrádný. Liam Pitchford ve druhém kole by už byl jiný oříšek, v případě výhry bude ve třetím kole soupeřem Jeoung Younsig, aktuálně 12. hráč světového žebříčku.
Dima Prokopcov má los o poznání těžší. Legendární Segun Toriola z Nigérie už je na několikáté olympiádě a přestože je dle sázkových kursů outsiderem, určitě naší jedničku potrápí. Ve druhém kole čeká Koki Niva a ve třetím Stefan Fegerl.
Hana Matelová má v prvním kole nejtěžší soupeřku Kanaďanku Zhang Mo. Ta je sice ve světovém žebříčku skoro 30 míst za Hankou, šance bych ale viděl tak 50 na 50. Ve druhém kole by narazila na Georginu Pota, se kterou se utkala na olympiádě v Pekingu před 8 lety Dana Hadačová (tehdy :-)) a měla na ní mečbol.
Naše největší naděje Iveta Vacenovská si v prvním kole jistě lehce poradí s Kolumbijkou Lady Ruano, ve druhém kole ale čeká nepříjemná obranářka Tetyana Bilenko a po ní už jen samé asiatky Lee Ho Ching z Hong Kongu, v případě úspěchu pak mezi 16 Číňanka Li Xiaoxia. Zahrát si osmifinále s Číňankou by měl být asi Ivetin cíl.
Matelová - Zhang Mo 6.8. 16:15 CET
Vacenovská - Lady Ruano 6.8. 17:00 CET
Jančařík - Zokhid Kanjaev 6.8. 21:00 CET
Prokopcov - Segun Toriola 6.8. 21:45 CET
Tak snad na jednom ze streamů https://www.ceskatelevize.cz/rio2016/ uvidíme živě a budeme držet palce.
Nejprve se chci omluvit, že jsem na tyto stránky nedodával slibované zpravodajství přímo z místa dějiště, ale vzhledem k tomu, že jsem cestu do Španělska pojal zároveň jako rodinnou dovolenou, neměl jsem na večerní psaní ani čas, ani chuť. Možná, že kdybych podával výborné výkony a postupoval pavoukem výš a výš, pak bych se rád pochlubil, to se mi ale bohužel nestalo.
Do Alicante jsme dorazili už v pátek, prakticky celodenní cesta autem do Berlína a dál letecky do Alicante byla poměrně vyčerpávající. Ubytování jsme měli v Grant Alacant, což bylo asi 12 km od letiště i od IFA komplexu, ve kterém se turnaj odehrával, a protože jsme měli k dispozici auto, cesta do dějiště trvala asi 15 minut, což bylo velmi pohodlné.
V neděli jsem se byl v komplexu poprvé podívat a zařídit si akreditaci. Plocha pro vice než 160 hracích stolů a dalších 50 tréninkových byla impozantní. Přestože ještě oficiálně nebyl čas pro rozehrávání a světla naplno nesvítila, na stolech se rozehrávalo možná 100 nadšenců všech možných národností.
Dostal jsem startovní číslo a těšil se na úterý, kdy mě čekaly boje ve skupině jak ve dvouhře, tak i ve čtyřhře. Do čtyřhry mi byl nakonec nalosován Angličan Raji Singh, který byl z Birminghamu a výkonostně někde na mojí úrovni, což bylo celkem potěšující.
V úterý v 11:30 na mě čekali 3 soupeři z Francie, Jihoafrické republiky a Španělska. To byla velmi zajímavá zkušenost, protože jsem vůbec netušil, jaká úroveň proti mě nastoupí. Moje skupina se nakonec ukázala jako velmi snadná.
Nejprve jsem hrál proti exotickému Bartlettovi z JAR, který hrál na pohled celkem pěkně, ale můj antitopspin byl pro něj neřešitelným oříškem. Druhý v pořadí Francouz Lecomte měl na backhandu trávu, ale myslím, že by si s ním poradil leckterý okresní hráč. Každopádně, Francouzů bylo na turnaji stovky všech výkonnostních úrovní a působili na mě velmi sympatickým dojmem. Do třetího zápasu už jsem nastupoval s jistotou postupu a asi I proto jsem Španěla Angulo Urrutiu bez problémů přehrál. Poté jsem ještě pískal zápas o druhé postupové místo ze skupiny mezi Jihoafričanem a Španělem, ve kterém prvně jmenovaný otočil zápas z 0:2 na 3:2 a radoval se z postupu.
Odpoledne nás čekal ještě boj o postup ve čtyřhře. Tam jsme měli situaci ulehčenou tím, že jedna dvojice k zápasům nenastoupila. Soupeři ale byli tentokrát těžší. Přesto se nám skupinu podařilo vyhrát. Nejprve jsme přehráli dvojici z Francie 3:0, sety byly ale hodně vyrovnané. Poté na nás nastopila dvojice Španělů, kteří sice nebyli výkonnostně tak dobří, působili ale hodně sehraným dojmem a hlavně disponovali nepříjemnými materiály. Zvlášť kombinace Antitopspin + tráva Dr. Neubauer nám občas činila velké problémy. Výhra 3:1 nás nakonec posunula do vyřazovacích bojů z prvního místa.
Po volném dni mě ve čtvrtek čekal klíčový zápas druhého kola (první jsem měl volné) dvouhry. V něm se mi bohužel nedařilo podle představ a po prohře 2:3 jsem se musel se soutěží s vekým zklamáním rozloučit. Christian Schroer z Německa byl hráč přibližně naší divizní úrovně, asi stotřicetikilový zkušený levák, kterému antitopspin nedělal žádné problémy, což bylo klíčové. Po vzájemném oťukávání jsem se dostal do v prvním setu do vedení 8:7, set jsem ale prohrál a nervozita stoupala. Zvlášť, když jsem be druhém už prohrával 3:8 a situace začínala být kritická. Podačilo se mi ale set otočit a po srovnání na 1:1 jsem ve třetím setu vedl 4:0. V té chvíli jsem se ale neuklidnil a naopak zkazil pár lehkých míčů a set jsem prohrál. To byl klíčový okamžik celého zápasu. Ve čtvrtém setu jsem stale vedl až o 4 míče, nakonec jsem se štěstím vyhrál 11:9. V pátém setu jsem při vedení 2:0 zkazil servis, pak jsem ale uchytal dlouhou pěknou výměnu a pár nezávislých diváků mě odměnilo potleskem – 3:1. A to bylo vše, víc míčků jsem neudělal. Prohra 3:11 a konec nadějí. Škoda, další zápas s Norem by byl určitě jiný. Tak snad příště!
Po zklamání v singlu mě čekaly v pátek vyřazovací boje v deblu. Tam jsme už v prvním kole narazili na dobrý pár Neves (BRA) – Ventura (POR). Brazilec uhrál ve skupině 2 sety na Slávu Kalenského, Portugalec s nepříjemnou lesklou trávou ve skupině neztratil ani set. První set jsme vyhráli, pak jsme po bojích další tři ztratili, když v tom čtvrtém jsme měli asi 3 setboly. Tím pro mě první účinkování na MSV skončilo. Snad si za dva roky v Las Vegas povedu lépe.
Přestože jsem měl v plánu vidět při hře všechny známé tváře, na 165 stolech se to nedalo stihnout. Nicméně jsem viděl mnoho zajímavého. Vidět hru He Zhivena zblízka je zážitek. Ještě, že byl v jiné kategorii a potkat jsem se s ním na stole nemohl. Uhrát s ním důstojně alespoň jednu výměnu by byl asi oříšek.
Přestože Standa Haralík se jako hráč nezúčastnil a byl v Alicante jako rozhodčí, byl to právě on, kdo mi zprostředkoval jeden z nejlepších zážitků. V zápase mezi Singapurcem Pang Tow Chai a Číňanem Cai Chang Su dal prvně jmenovaný při mečbolu (2:0 a 11:10) evidentní servis z ruky, extrémní čop, který dal soupeř do sítě a vypadalo to, že je dobojováno. Rozhodčí ale ohlásil chybu podávajícího a otočil na 11:11. Hráči hráli bez mrknutí oka dál a Číňan snížil na 2:1 a ve čtvrtém set vedl 8:1. Nakonec Singapurec set otočil a vyhrál 3:1. Jaké by to bylo, kdyby I v našich soutěžích byli rozhodčí takto nekompromisní a za neregulérní servisy by rovnou připisovali body soupeři? Bylo by hodně fyzických napadení?
Očekával jsem, že budou rozhodčí přísní na regulérnost pálky. Nevím, jak to bylo dále v pavouku, ale ve skupině nikdo pálky nekontroloval a ani v prvním kole vyřazovacích bojů po mě nikdo pálku nechtěl. Z mých soupeřů měl Jihoafričan pálku, které chběl na straně asi 1cm široký pás potahu a předpokládám, že I v našich nižších soutěžích by se s ním mnoho hráčů hádalo. A ve čtyřhře měl Portugalec Ventura trávu, která byla lesklá ne na podkladu, ale na vrcholech puntíků. A I u dalších hráčů jsem viděl různé “zajímavosti”, hlavně trávy, které měly už hodně za sebou.
Každopádně jsem byl sice výsledkem zklamaný, ale turnaj se mi líbil a doufám, že se na svět nebo Evropu ješě někdy podívám. Las Vegas za dva roky je velká výzva!
—————
V pondělí 23.5.2016 začíná v Alicante ve Španělsku mistrovství světa veteránů. Atraktivní lokalita přilákala rekordních 4600 účastníků mezi kterými nechybí ani zástupce našeho oddílu Jarda Pilner. Sice neodjíždí s takovými ambicemi jako před lety náš legendární hráč Josef Laštovička, který přivezl z mistovství Evropy dvě bronzové medaile, přesto by se rád dostal mezi 660 hráči kategorie 40-49 let co nejdál. Cílem je určitě postup za skupiny, a pak se ve vyřazovacích bojích dostat co nejdál.
Na našich stránkách budete moci sledovat zpravodajství přímo z Alicante.
Stránky MSV 2016 ZDE.
Po dramatické bitvě proti Ukrajině zvítězila naše děvčata 3:1 a z Baku si veze bronz!
Zápas byl neobvyklý v tom, že v něm nastupilo všech šest hráček evropského původu. Nejprve Iveta Vacenovká porazila Taťánu Bilenkovou 3:1, když po druhém prohraném setu už nedala soupeřce šanci. Ve druhém zápase Renata Štrbíková odehrála s Margaritou Pesotskou zápas přesně opačný a podlehla 1:3. Obrovsky důležitá byla čtyřhra, ve které dvojice Matelová - Štrbíková porazila dvojici obranářek Bilenková - Gaponová 3:2. A potom už Iveta dokázala s přehledem dotáhnout veliký úspěch do konce a vítězstvím 3:0 nad Gannou Gaponovou zajistila našim barvám bronzové medaile. |
—————
Ráno ženy pokračovaly ve své skvělé jízdě a porazily ve čtvrtfinále Francii 3:1. To jim ale nezařídilo medaile, jak jsme se mohli dočíst dopoledne na ping-pong.cz. V Baku se totiž hraje i o třetí místo.
V odpoledním semifinále měla Iveta Vacenovská proti Han Ying skvělý nástup a vyhrála první set 11:7, byl to bohužel jediný set, který se nám proti skvělým Němkám podařilo uhrát. Přesto děvčata jistě neztratila chuť na medaili a zítra ráno proti Ukrajinkám cenný kov získají.
—————
Super výsledkem pro České barvy začala soutěž družstev na Evropských hrác v Baku. Proti favorizovaným Rakušankám vyhrály 3:1 a zajistily si postup mazi nejlepších 8 týmů. O postup do semifinále se střetnou zítra s Francií ráno v 6:30 našeho času.
Škoda, že zápasy zatím nevysílá žádná internetová televize, ani itTV, ani LAOLA.tv se k Evropským hrám neznají, na stránkách her z Baku zatím stolní tenis také vysílán není. Nškteří z nás, kteří o víkendu musíme vstávat s dětmi, by takový přenos ráno určitě potěšil.
Muži bohužel na Bělorusko nestačili a po prohře 2:3 si čtvrtfinále nezahrají. V rozhodujícím zápase prohrál Tregler 0:3 se Ščetininem. Škoda porážky o dva míče v pátém setu ve čtyřhře.
Výsledky z Baku najdete ZDE.
Zajímavý počin si pro nás připravila firma Sport Marketing & Distribution.
Ve spolupráci se sázkovou kanceláří TIPSPORT se uskuteční do konce roku 13 turnajů, ve ktrých se utká 8 špičkových stolních tenistů. Prvního turnaje v Praze na Elizze 3. a 4.7.2014 se zúčastní Michal Obešlo, Ľubomír Pištěj, Peter Šereda, Ondřej Bajger, Jiří Vráblík, Antonín Gavlas, Martin Pytlík a Martin Hanák. Již z tohoto výčtu se zdá, že na rozdíl od podobného turnaje v Ochsenhausenu se budou častěji utkávat hráči našeho širšího reprezentačního výběru a bude to tedy zajímavá konfrontace naší špičky,která hraje v různých ligových soutěžích.
Bližší informace si můžete přečíst v rozhovoru Vladimíra Slobodziana s Davidem Palkovským ZDE, nebo přímo na strákách turnaje ZDE.
Pokud chcete vidět tyto zajímavé zápasy, můžete je navštívit osobně, nebo si založte účet u Tipsportu a sledujte ze svého počítače. Pak si můžete vsadit a dokázat si, jakým jste odborníkem v našem sportu. Pokud vyhrajete, je to určitě dobře, ale pokud ne, pak vás alespoň může hřát pocit, že část vašich peněz půjde do našeho rychlého sportu.
—————
—————
—————
—————
Po překvapivě jasné porážce 0:3 s Itálií muži do finále druhé divize nepostoupili a tak můžou hrát na příštím MS družstev pouze na základě postavení na světovém žebříčku.
Česká republika – Itálie 0:3
Tomáš KONEČNÝ – Mihai Bobocica 1:3 (9,-8,-7,-10), Dmitrij PROKOPCOV – Niagol Stoyanov 1:3 (-3,-7,9,-9), Pavel ŠIRUČEK – Leonardi Mutti 2:3 (-5,-9,4,5,-8).
Bobocica měl na mistrovství výbornou formu, ale Prokopcov a Širuček měli se svými soupeři vyhrát.
Zápasy můžete shlédnout na https://www.youtube.com/watch?v=fJ7PNUn6rqg.
Našim reprezentantům také rozhodčí odpískali několik servisů. Podle mého názoru to bylo kvůli zakrývání míčku nadhazující rukou. Obrázek si můžete udělat i z přiložených momentek.
Už za stavu 1:1 a 6:10 podával Tomáš evidentně neregulérně. V tu chvíli mu to ještě prošlo.
Následující míč byl ale uznán soupeři a ten tak získal třetí set. Posuďte sami, jaký je mezi oběma servisy rozdíl. Pokusil jsem se zastavit co nejvíce v okamžiku úderu. Nicméně v tomto případě musím s rozhodčím souhlasit.
Tento servis také nebyl Dimovi také uznán. V tomto případě bych ale polemizoval.
—————
Naše ženy zachránily v zápase se Srbskem o dva míče první divizi. Dana Čechová porazila v rozhodujícím zápase v pátem setu Anu-Marii Erdleji 15:13, když si hráčky v koncovce pěkně "zaprasily".
České republika – Srbsko 3:2
Iveta VACENOVSKÁ – Ana-Maria Erdlejiová 3:1 (8,11,-6,4), Dana ČECHOVÁ – Andrea Todorovičová 2:3 (-4,4,13,-7,-9), Hana MATELOVÁ – Aneta Maksutiová 2:3 (-9,3,11,-9,-6), Iveta VACENOVSKÁ - Andrea Todorovičová 3:0 (7,11,4), Dana ČECHOVÁ - Ana-Maria Erdlejiová 3:2 (6,9,-8,-7,13)
Ani muži neměli postup do semifinále lehký, všechny vítězné zápasy vyhráli až v pátém setu o dva míče. Nyní je čeká poslední krok k postupu do první divize - výhra v semifinále nad Itálií.
Česká republika – Egypt 3:1
Dmitrij PROKOPCOV – El-Sayed Lashin 3:2 (7,-9,-10,9,9), Tomáš KONEČNÝ – Omar Assar 0:3 (-8,-2,-8), Lubomír JANČAŘÍK – Ahmed Saleh 3:2 (-8,8,10,-8,10), Dmitrij PROKOPCOV - Omar Assar 3:2 (-9,10,5,-5,11).
—————
Muži skupinu A druhé divize dle očekávání vyhráli, ale důležité zápasy teprve přijdou. Pokud chtějí postoupit, musí teď bezpodmínečně dvakrát vyhrát. Prvním soupeřem bude vítěz utkání Indie - Egypt.
Country |
CZE | BEL | NGR | CAN | INA | BIH | W | L | P | Pos. | |
1 | CZECH REPUBLIC | 3 - 0 | 3 - 0 | 3 - 0 | 3 - 0 | 3 - 0 | 5 | 0 | 10 | 1 | |
2 | BELGIUM | 0 - 3 | 1 - 3 | 3 - 1 | 3 - 1 | 3 - 2 | 3 | 2 | 8 | 3 | |
3 | NIGERIA | 0 - 3 | 3 - 1 | 3 - 1 | 3 - 0 | 3 - 1 | 4 | 1 | 9 | 2 | |
4 | CANADA | 0 - 3 | 1 - 3 | 1 - 3 | 3 - 1 | 3 - 2 | 2 | 3 | 7 | 4 | |
5 | INDONESIA | 0 - 3 | 1 - 3 | 0 - 3 | 1 - 3 | 3 - 2 | 1 | 4 | 6 | 5 | |
6 | BOSNIA-HERZEGOVINA | 0 - 3 | 2 - 3 | 1 - 3 | 2 - 3 | 2 - 3 | 0 | 5 | 5 | 6 |
****************************************************************************************
Ženy prožily velké zklamání po porážce 1:3 s Ukrajiou, která znamená, že nepostoupily mezi nejlepší a čeká je pouze boj ve skupině o 13-24 místo.
Doufejme, že situaci nepodcení a nedopadnou jako muži na minulém mistrovství světa a nesestoupí do druhé divize.
Country | HKG | GER | UKR | CZE | SRB | CRO | W | L | P | Pos. | |
1 | HONG KONG | 3 - 1 | 3 - 2 | 3 - 0 | 3 - 0 | 3 - 1 | 5 | 0 | 10 | 1 | |
2 | GERMANY | 1 - 3 | 3 - 0 | 3 - 1 | 3 - 1 | 3 - 0 | 4 | 1 | 9 | 2 | |
3 | UKRAINE | 2 - 3 | 0 - 3 | 3 - 1 | 3 - 0 | 3 - 0 | 3 | 2 | 8 | 3 | |
4 | CZECH REPUBLIC | 0 - 3 | 1 - 3 | 1 - 3 | 3 - 0 | 3 - 2 | 2 | 3 | 7 | 4 | |
5 | SERBIA | 0 - 3 | 1 - 3 | 0 - 3 | 0 - 3 | 1 - 3 | 0 | 5 | 5 | 6 | |
6 | CROATIA | 1 - 3 | 0 - 3 | 0 - 3 | 2 - 3 | 3 - 1 | 1 | 4 | 6 | 5 |
—————
Úterý 29. dubna |
10:00 hodin (3:00 SEČ): Česká republika – Chorvatsko |
16:30 hod. (9:30 SEČ): Německo – Česká republika. |
Středa 30. dubna |
16:30 hod. (9:30 SEČ): Česká republika – Srbsko. |
Čtvrtek 1. května |
10:00 hod. (3:00 SEČ): Ukrajina – Česká republika. |
Úterý 29. dubna |
13:00 hod. (6:00 SEČ): Česká republika – Indonésie |
19:30 hod. (12:30 SEČ): Česká republika - Nigérie. |
Středa 30. dubna |
13:00 hod. (6:00 SEČ): Česká republika – Belgie. |
Čtvrtek 1. května |
19:30 hod. (12:30 SEČ): Česká republika – Bosna a Hercegovia. |
CZE | PROKOPCOV Dmitrij | 82 |
CZE | KONECNY Tomas | 95 |
CZE | SIRUCEK Pavel | 115 |
CZE | JANCARIK Lubomir | 137 |
BEL | SAIVE Jean-Michel | 101 |
BEL | VOSTES Yannick | 194 |
BEL | NUYTINCK Cedric | 208 |
BEL | JEAN Lauric | 249 |
BEL | LAMBIET Florent | 297 |
EGY | ASSAR Omar | 73 |
EGY | LASHIN El-Sayed | 108 |
EGY | SALEH Ahmed | 148 |
EGY | EL-BEIALI Mohamed | 217 |
EGY | ASSAR Khalid | 246 |
ENG | PITCHFORD Liam | 59 |
ENG | DRINKHALL Paul | 144 |
ENG | REED Daniel | 185 |
ENG | WALKER Samuel | 225 |
IND | ACHANTA Sharath Kamal | 39 |
IND | GHOSH Soumyajit | 118 |
IND | DESAI Harmeet | 136 |
IND | ANTHONY Amalraj | 151 |
IND | SHETTY Sanil | 218 |
ITA | BOBOCICA Mihai | 116 |
ITA | STOYANOV Niagol | 160 |
ITA | MUTTI Leonardo | 200 |
ITA | RECH DALDOSSO Marco | 251 |
SLO | TOKIC Bojan | 50 |
SLO | LASAN Sas | 159 |
SLO | ZIBRAT Jan | 221 |
SLO | SLATINSEK Uros | 260 |
SLO | PERSOLJA Ludvik | 452 |
SVK | KEINATH Thomas | 102 |
SVK | PISTEJ Lubomir | 138 |
SVK | SEREDA Peter | 163 |
Jako mají neúspěšní hokejisti in-line hokej nebo hokejbal, méně schopní baseballisté si asi vymysleli softbal, basketbalisté korfbal, atleti si vymýšlejí světové rekordy na nesmyslné distance (150 m, 300 m, 2000 m....), tak i stolní tenisté hrají upravenou verzi svého sportu, která se jmenuje oficiálně ping pong.
Hlavní rozdíl oproti stolnímu tenisu, jak jej známe my je hlavně v tom, že se hraje pálkou, která nemá gumové potahy, ale je potažená nějakým drsným papírem. V angličtině je to sandpaper, což je brusný papír.
O víkendu jsem si všiml, že zahraniční sázkové kanceláře vypsaly kursy na World Championship of ping pong 2013, což mě velice překvapilo. Pak jsem ale zjistil, že se jedná o tento jiný sport.
Zajímavé je, že tuto událost přenášela televize SKY SPORT a poměrně vysoká byla i celková dotace: $100 000. Událost trvala jen 2 dny 5.-6.1.2013,hrálo 64 hráčů a finále Maxim Shmyrev (RUS) - Sule Olaleye (NIG) skončilo 3:2 ve prospěch Shmyreva.
Pokud máte zájem o podrobnosti, můžete navštívit stránky
www.worldchampionshipofpingpong.net
nebo se podívat na VIDEO.
Přestože medaile visela opravdu nízko, holky na ní nedosáhly. Škoda, že jsme napínavý boj do posledního míčku nemohli vidět.
Madarasz ,Eerland - Štrbíková, Čechová 4:3
19.10.2012
ME 2012
V Dánsku bude tento víkend vrcholit ME jednotlivců v ping-pongu.
Kromě Tomáše Treglera všichni naši reprezentanti postoupili do hlavní soutěže. Tam se rozehrálo první kolo deblů, kde ženy předčily muže. Zatímco ani jeden z našich párů mužů nepostoupil do druhého kola, ženy byly stoprocentní.
Pár Vacenovská-Pěnkavová má v dalším kole těžký los (Silbereisen-Wu Jiaduo) a také Matelová se Slovenkou Balážovou asi moc šancí nemají (Pota-Toth).
Držme palce dnes v 7:15 a 8:45 večer.
Budeme-li mít štěstí, bude na netu i přenos.
https://www.laola1.tv/en/int/table-tennis/video/205--.html
případně, kdo má účet
https://www.bet365.com
Na přelomu srpna a září se konal v Olomouci turnaj World Tour. Přestože se nakonec odhlásila výprava z Číny i někteří další špičkoví hráči, bylo se na co dívat.
Fotky ze soboty 1.9. najdete ZDE.
4.8.2012
V pondělí jsme navštívili Český dům. Výhoda byla, že se nachází v Islinghtonu asi 10 minut od mého bydliště. Po koncertu Monkey Business jsem zkritizoval s bandou s Benátek nad Jizerou naše basketbalistky a těšil se na další den.
Fotky z Českého domu ZDE.
V úterý jsem byl v Earls Court na mužském Volejbale. Nejprve Srbové snadno přehráli outsidera Tunisko. Druhý zápas byl zajímavější, favorizované Polsko podlehlo Bulharsku 1:3. Poláci vytvořili super atmosféru.
Fotky z volejbalu ZDE.
Večer byl dlouho očekávaný ping-pong mužů. Nakonec byl rozpis takový, že jsem viděl prostřední dvě čtvrtfinále, takže žádného Číňana, což bylo trochu škoda. Zápasy ale byly super. V prvním deklasoval Thajpejec Chuang Chin-Yuan Crisana, ale byly vidět pěkné výměny. Druhý mezi Ovčarovem a Mazem byl napínavý až do konce. Překvapilo mě vyspělé publikum, které dokázalo ocenit všechny zajímavé momenty, často byl slyšet potlesk na otevřené scéně. Ovace během výměny a tleskání na prasata by asi v našich krajských soutěžích neměly nejlepší ohlas. Ale když to není vyloženě kvůli znervóznění soupeře (a to přece nikdo nikdy neudělá ??), tak proč ne?
Fotky ze čtvrtfinále mužů ZDE.
Ve středu jsem dopoledne odpočíval a odpoledne navštívil fotbal Gabun – Jižní Korea. Výsledek 0:0 a kvalita soupeřů dávají tušit, že herně to nebylo nic moc. Ale 77 tisíc diváků ve Wembley je nezapomenutelný zážitek.
Fotky z fotbalu ZDE.
30.7.2012
Olympiáda je super, ale není tady čas na nějaké psaní.
Holky baskeťačky hráli špatně, nedaří se Horákové a Kulichové. Na Hance Horákové to stojí. Kulichová byla psychicky úplně na dně, nebyla schopná chytit míč do ruky. Všicni známe, jaké to je, a tak máme pochopení. Ještě není nic ztraceno. Angolu porazíme a s Chorvatskem se střetneme o postup. Ale na medaili to asi zase není.
Fotky z basketu ZDE.
Pingpong byl super, bohužel bez našich. Asi o tom napíšu později, byl to super zážitek, i když ženský z Asie moc nemusím. Ani jeden zápas nebyl nudný, vypadalo to, že Viktoria Pavlovič postoupí jako jediná z Evropanek (rodilých) dál, ale nestalo se. Singapurka Wang, přes její postavu vydržekla 7 setů a dostala se mezi 8.
Fotky z pingpongu ZDE.
29.7.2012
Tak už jsem v dějišti. Cesta je dlouhá, jedu ze Stansteadu autobusem a tu hodinku využiju k napsání pár názorů na olympijský turnaj v pingpongu. Prší jako prase.
Je obrovská škoda, že tady nemáme žádného muže. Při dobrém losu je tady určitě jednodušší dostat se dále než na MS. Kvóta 2 lidí na stát je z našeho pohledu dobrá, pro některé země ale určitě nespravedlivá. Ma Long takhle přišel už o druhou olympiádu. Sice bude mít zlato za družstva, ale singl je víc.
Kdo tedy vyhraje? Možná by Čína mohla doplatit na nízkou kvótu a letos si zlato neodvézt. Wang Hao letos prohrál na China Open s Jiang Tianyi z Hong Kongu a zdá se, že je k poražení. Největším favoritem je Zhang Jike, který, pokud vyjdou moje papírové předpoklady, narazí ve čtvrtfinále právě na Jiang Tianyi. Ten musí ale předtím porazit Smirnova a favorizovaného JOO Saehyuk. Jeho astronomický kurs 201:1 mě také donutil si jej vsadit u sázkové kanceláře. Toto čtvrtfinále uvidím naživo, tak snad tam můj favorit ještě bude.
Samozřejmě ale přeju Evropanům. Timo Boll je třetí favorit, ale kurs 18:1 jasně ukazuje, jaká je nadvláda Ćíňanů. A moji další favorité jsou Rusová. Šibajev se dostal do semifinále na Japan Open, tak proč nepřekvapit i tady?
V dolní části pavouka budu společně s Evropany fandit i Korejci OH Sangeun. Ten podává dlouho stabilní výkony a vzhledem k jeho jménu si myslím, že na OH by mohl uspět. Třeba právě on porazí druhého nasazeného Wang Hao.
V ženách je to jednodušší, první dvě budou Číňanky. A Iveta je uprostřed pavouka, tak přiveze bronz.
28.7.2012
Iveta to zvládla a je mezi 32 nejlepšími.
Zítra večer si zahraje o postup mezi 16.
Pavouk žen ZDE.
Pavouk mužů ZDE.
Po dvou měsících klidu se konečně setkáváme na našich stránkách. Důvod je zřejmý: Začaly Olympijské hry 2012.
Naše muže zde neuvidíme, ale ženy nás potěšily dvonásobným zastoupením. Dana Hadačová dnes bouhužel podlehla v prvním kole Číno-Polsko-Australance Miao Miao 2:4 a se soutěží se rozloučila.
Iveta Vacenovská sehraje svoje první životní utkání na OH dnes večer proti Thajce Komwong. S tou by si měla papírově poradit. Snad nám ČT tento zápas zprostředkuje v přímém přenosu.
Pokud Iveta vyhraje, narazí ve 3. kole na Němku Wu Jiaduo, se kterou jí budu fandit dvojnásob. Na pondělní sekci od 15:30 mám totiž lístek a to znamená, že uvidím všech 8 zápasů 4. kola žen! Pokud by se tam Iveta ukázala, bylo by to skvělé.
Tím se dostávám k tomu, že se podívám na OH v Londýně. Ve třech dnech 30.7. -1.8. uvidím basketbal, volejbal, pingpong a fotbal. Pokud mi čas a nálada dovolí, pokusím se na těchto stránkách podělit se svými dojmy.
Jarda Pilner
Výsledky mužů ZDE.
Výsledky žen ZDE.
Na olympiádu postoupila ze světové kvalifikace Dana Hadačová. Ukázalo se, že je to velká bojovnice a budeme jí i Ivetě Vacenovské držet na přelomu července a srpna palce.
Děkujeme všem, kteří se zúčastnili naší ankety. Pravdu mělo 29% respondentů.
Kolik našich hráčů a hráček se přidá k Ivetě Vacenovské a postoupí na OH v Londýně.
—————
14.4.2012
Štrbíková ani Hadačová neprošly prvním kolem dnešního programu a zítra mají poslední šanci.
LI Qiangbing (AUT) | STRBIKOVA Renata (CZE) | 4 : 2 (11:5, 6:11, 11:6, 15:13, 5:11, 11:7) |
HADACOVA Dana (CZE) | TAN Wenling (ITA) | 3 : 4 (6:11, 8:11, 11:6, 10:12, 11:7, 11:8, 8:11) |
Můžeme si od olymijské kvalifikace odpočinout a plně se věnovat play-off.
Kvalifikace OH
Včera se ještě odehrálo předkolo 3. stupně kvalifikace na OH. V něm se nedařilo Hadačové a tak její šance na druhou olympiádu zhasly. Dnes tedy budeme držet palce už jen Renatě Štrbíkové. Ta v 9:30 nastoupí proti Veronice Pavlovich.
STRBIKOVA Renata (CZE) | EKHOLM Matilda (SWE) | 4 : 1 (11:5, 9:11, 11:4, 11:9, 11:8) |
HADACOVA Dana (CZE) | GAPONOVA Ganna (UKR) | 1 : 4 (13:11, 10:12, 3:11, 5:11, 8:11) |
Renata Štrbíková také ze hry. K Ivetě Vacenovské se nikdo nepřidal!
STRBIKOVA Renata (CZE) | PAVLOVICH Veronika (BLR) | 3 : 4 (11:13, 11:5, 12:14, 11:9, 12:14, 11:2, 2:11) |