. . . . . . . oddíl stolního tenisu . . . . . . . .

Evropské hry Baku 2015

15.06.2015 20:31

Holky mají bronz !!

Po dramatické bitvě proti Ukrajině zvítězila naše děvčata 3:1 a z Baku si veze bronz!


foto www.olympic.cz
Zápas byl neobvyklý v tom, že v něm nastupilo všech šest hráček evropského původu.  Nejprve Iveta Vacenovká porazila Taťánu Bilenkovou 3:1, když po druhém prohraném setu už nedala soupeřce šanci. Ve druhém zápase Renata Štrbíková odehrála s Margaritou Pesotskou zápas přesně opačný a podlehla 1:3. Obrovsky důležitá byla čtyřhra, ve které dvojice Matelová - Štrbíková porazila dvojici obranářek Bilenková - Gaponová 3:2. A potom už Iveta dokázala s přehledem dotáhnout veliký úspěch do konce a vítězstvím 3:0 nad Gannou Gaponovou zajistila našim barvám bronzové medaile.

 

14.06.2015 20:16

Zajímavá pingpongová neděle v Baku

Ráno ženy pokračovaly ve své skvělé jízdě a porazily ve čtvrtfinále Francii 3:1. To jim ale nezařídilo medaile, jak jsme se mohli dočíst dopoledne na ping-pong.cz. V Baku se totiž hraje i o třetí místo. 

V odpoledním semifinále měla Iveta Vacenovská proti Han Ying skvělý nástup a vyhrála první set 11:7, byl to bohužel jediný set, který se nám proti skvělým Němkám podařilo uhrát. Přesto děvčata jistě neztratila chuť na medaili a zítra ráno proti Ukrajinkám cenný kov získají.

Fotografie ze semifinále proti Německu z www.olympic.cz

13.06.2015 21:04

Ženy na úvod porazily Rakousko

Super výsledkem pro České barvy začala soutěž družstev na Evropských hrác v Baku. Proti favorizovaným Rakušankám vyhrály 3:1 a zajistily si postup mazi nejlepších 8 týmů. O postup do semifinále se střetnou zítra s Francií ráno v 6:30 našeho času.

Škoda, že zápasy zatím nevysílá žádná internetová televize, ani itTV, ani LAOLA.tv se k Evropským hrám neznají, na stránkách her z Baku zatím stolní tenis také vysílán není. Nškteří z nás, kteří o víkendu musíme vstávat s dětmi, by takový přenos ráno určitě potěšil.

Muži bohužel na Bělorusko nestačili a po prohře 2:3 si čtvrtfinále nezahrají. V rozhodujícím zápase prohrál Tregler 0:3 se Ščetininem. Škoda porážky o dva míče v pátém setu ve čtyřhře.

 

Výsledky z Baku najdete ZDE.

Jak (ne)získat peníze pro stolní tenis

10.11.2014 21:18

Lze získat prostředky pro výkonnostní sport od subjektu, který nemá s hráči nějaký osobní vztah?

Všichni často říkáme, jak je těžké získat nějaké peníze na sport, zvlášť pokud se jedná třeba o stolní tenis. Málokdo však zkusil nějaké peníze sehnat. A tak před tím, než začnu spílat na nepřízeň osudu, rozhodl jsem se to vyzkoušet sám.
V Kolíně bydlím už více než 11 let, pracuji ale v Praze, a tak osobních vazeb tady mnoho nemám. Koho tedy oslovit? Může oddíl stolního tenisu potenciálnímu partnerovi nabídnout něco, čím by ho přesvědčil, že má sáhnout do peněženky a odevzdat nemalý peníz někomu, koho ani nezná? Tato otázka byla pro mě klíčová, nicméně v době před volbami mě napadlo, kudy by mohla vést cesta.
V nedávném předvolebním boji jsme byli svědky toho, jak nám kandidující strany slibovaly vše možné a dokonce nám rozdávaly vše možné: koblihy, guláše, nebo v lepším případě nějaký kulturní zážitek.

A tak mě napadlo: co si v takovéto atmosféře o něco aktivně říci? 

Oslovil jsem tedy některé kandidáty do zastupitelstva našeho města. V Kolíně kandidovalo 8 subjektů, dohromady více než 200 lidí. Vybral jsem si takové, kteří mají vlastní firmu nebo významnou funkci v nějaké firmě. Takových jsem na kandidátkách našel kolem třiceti. Z nich jsem nakonec vybral 10, u kterých se mi podařilo najít kontakt a s velkou pravděpodobností je přiřadit k dané firmě. 
Poté jsem napsal dopis, ve kterém jsem představil náš oddíl, přidal několik odkazů o činnosti z internetu, požádal o spolupráci a odeslal e-mailem. Vím, že e-mail není v tomto případě příliš vhodný komunikační prostředek, ale předpokládal jsem, že tím, jakou skupinu oslovuji, by mohl být počet odpovědí nadprůměrný. Na závěr jsem oslovené požádal, aby odpověděli i v případě záporné odpovědi a uvedli důvod svého rozhodnutí. Cílem totiž nebylo pouze získat něco pro ping-pong, ale i dovědět se něco o kandidátech.

A výsledek?

Z 10 e-mailů jsem dostal odpověď na tři. Z pohledu e-mailové komunikace je to velký úspěch. Pokud oslovujete někoho, koho osobně neznáte, je 30% více než dobré. Bohužel, všechny odpovědi byly záporné.
První odpověď přišla hned stejný večer a kandidát napsal, že svoje aktivity, prostředky i své srdce věnuje jinému sportu. Taková odpověď mě pro začátek celkem potěšila.
Druhá odpověď přišla druhý den a celkem stroze oznamovala, že firma nesponzoruje, protože má sama problémy. Škoda.
A třetí den přišla odpověď nejnadějnější, ve které kandidát uvedl, že sponzoruje jinde, ale za určitých okolností by nám možná přispěl také. Tak uvidíme, pokud ty okolnosti splníme.

Jaký je tedy závěr?

Oslovení e-mailem je sice nejjednodušší, ale určitě málo efektivní. Navíc nikdy není ani jisté, že se dopis k adresátovi vůbec dostane. To byl asi i problém v tomto případě. Nechce se mi totiž věřit, že více než dvě třetiny oslovených kandidátů by dva týdny před volbami vůbec neodepsalo subjektu, který i s rodinými příslušníky čítá více než stovku lidí. Zvlášť, když volebních akcí ve městě se zúčastňovaly dle mého odhadu pouze desítky.
I když jsme žádné peníze takto nezískali, nemůžu sám za sebe říci, že se jednalo o úplně ztracený čas. Musel jsem detailně prostudovat kandidátky, vím teď mnohem víc o tom, kdo nám teď bude vládnout a proč. Udělal jsem si obrázek, na kterém můžu do budoucna stavět.
 

 Ale co se týče původního záměru, výsledek je nulový. Proto bych tento způsob e-mailové komunikace nikomu určitě nedoporučil.

 
Jaroslav Pilner

BEST TOUR 2014

03.07.2014 21:26

1. turnaj Best Tour na Elizze

Zajímavý počin si pro nás připravila firma  Sport Marketing & Distribution.

Ve spolupráci se sázkovou kanceláří TIPSPORT se uskuteční do konce roku 13 turnajů, ve ktrých se utká 8 špičkových stolních tenistů. Prvního turnaje v Praze na Elizze 3. a 4.7.2014 se zúčastní Michal Obešlo, Ľubomír Pištěj, Peter Šereda, Ondřej Bajger, Jiří Vráblík, Antonín Gavlas, Martin Pytlík a Martin Hanák. Již z tohoto výčtu se zdá, že na rozdíl od podobného turnaje v Ochsenhausenu se budou častěji utkávat hráči našeho širšího reprezentačního výběru a bude to tedy zajímavá konfrontace naší špičky,která hraje v různých ligových soutěžích.

Bližší informace si můžete přečíst v rozhovoru Vladimíra Slobodziana s Davidem Palkovským ZDE, nebo přímo na strákách turnaje ZDE.

 

Pokud chcete vidět tyto zajímavé zápasy, můžete je navštívit osobně, nebo si založte účet u Tipsportu a sledujte ze svého počítače. Pak si můžete vsadit a dokázat si, jakým jste odborníkem v našem sportu. Pokud vyhrajete, je to určitě dobře, ale pokud ne, pak vás alespoň může hřát pocit, že část vašich peněz půjde do našeho rychlého sportu.

FK Kolín FOTBAL

24.06.2014 13:39

Druhá liga fotbalu nakonec bude !!!!!

Tak nakonec je všechno jinak a fotbalistům se podařilo sezónu ve druhé lize zajistit. Více ZDE. Držíme palce, ať tam hrají důstojnou roli! PS: Teď už nezbývá než doufat, že ve stolním tenisu někdo druhou ligu nepřihlásí a zahrajeme si jí v Kolíně i my - STOLNÍ TENISTI !!! :-)
22.06.2014 21:19

Ani fotbal 2. ligu mít nebude

Ani fotbalisti FK Kolín nakonec druhou ligu hrát nebudou. Vše si můžete přečíst v tiskovém prohlášení ZDE.
18.06.2014 09:38

Postup do druhé ligy .......

..... bohužel ne náš, ale fotbalistů :-). Fotbalisti zvládli poslední zápas a porazili Horní Měcholupy 2:0. To jim zajistilo vítězství v ČFL 2013-14 a právo na druhou ligu v sezóně 2014-15. GRATULUJEME! zdroj foto Kolínský deník.
08.06.2014 21:14

Poslední kolo ČFL

Náš oddíl stolního tenisu je součástí fotbalového klubu FK Kolín. Co se nepodařilo nám - tedy postup do 2. ligy - se může podařit příští víkend fotbalistům. Dnešní remízou se Spartou B sice ztenčili svůj náskok na prvním místě tabulky na 1 bod, postup však mají před posledním kolem stále ve svých...

Mistrovství světa 2014 Japonsko

07.05.2014 21:12

Závěr MS

Mistry světa se dle očekávání stali muži i ženy Číny.

zdroj www.ittf.com

zdroj www.ittf.com

03.05.2014 21:49

Muži do první divize nepostoupili

Po překvapivě jasné porážce 0:3 s Itálií muži do finále druhé divize nepostoupili a tak můžou hrát na příštím MS družstev pouze na základě postavení na světovém žebříčku.

Česká republika – Itálie 0:3

Tomáš KONEČNÝ – Mihai Bobocica 1:3 (9,-8,-7,-10), Dmitrij PROKOPCOV – Niagol Stoyanov 1:3 (-3,-7,9,-9), Pavel ŠIRUČEK – Leonardi Mutti 2:3 (-5,-9,4,5,-8).

Bobocica měl na mistrovství výbornou formu, ale Prokopcov a Širuček měli se svými soupeři vyhrát.

Zápasy můžete shlédnout na https://www.youtube.com/watch?v=fJ7PNUn6rqg.

Našim reprezentantům také rozhodčí odpískali několik servisů. Podle mého názoru to bylo kvůli zakrývání míčku nadhazující rukou. Obrázek si můžete udělat i z přiložených momentek.

Už za stavu 1:1 a 6:10 podával Tomáš evidentně neregulérně. V tu chvíli mu to ještě prošlo.

Následující míč byl ale uznán soupeři a ten tak získal třetí set. Posuďte sami, jaký je mezi oběma servisy rozdíl. Pokusil jsem se zastavit co nejvíce v okamžiku úderu. Nicméně v tomto případě musím s rozhodčím souhlasit.

Tento servis také nebyl Dimovi také uznán. V tomto případě bych ale polemizoval.

03.05.2014 12:41

Čtvrtfinálová vítězství našich týmů

Naše ženy zachránily v zápase se Srbskem o dva míče první divizi. Dana Čechová porazila v rozhodujícím zápase v pátem setu Anu-Marii Erdleji 15:13, když si hráčky v koncovce pěkně "zaprasily".

České republika – Srbsko 3:2

Iveta VACENOVSKÁ – Ana-Maria Erdlejiová 3:1 (8,11,-6,4), Dana ČECHOVÁ – Andrea Todorovičová 2:3 (-4,4,13,-7,-9), Hana MATELOVÁ – Aneta Maksutiová 2:3 (-9,3,11,-9,-6), Iveta VACENOVSKÁ - Andrea Todorovičová 3:0 (7,11,4), Dana ČECHOVÁ - Ana-Maria Erdlejiová 3:2 (6,9,-8,-7,13)

 

Ani muži neměli postup do semifinále lehký, všechny vítězné zápasy vyhráli až v pátém setu o dva míče. Nyní je čeká poslední krok k postupu do první divize - výhra v semifinále nad Itálií.

Česká republika – Egypt 3:1

Dmitrij PROKOPCOV – El-Sayed Lashin 3:2 (7,-9,-10,9,9), Tomáš KONEČNÝ – Omar Assar 0:3 (-8,-2,-8), Lubomír JANČAŘÍK – Ahmed Saleh 3:2 (-8,8,10,-8,10), Dmitrij PROKOPCOV - Omar Assar 3:2 (-9,10,5,-5,11).

01.05.2014 21:20

Skupiny dohrány

Muži skupinu A druhé divize dle očekávání vyhráli, ale důležité zápasy teprve přijdou. Pokud chtějí postoupit, musí teď bezpodmínečně dvakrát vyhrát. Prvním soupeřem bude vítěz utkání Indie - Egypt.

  Country
 
CZE BEL NGR CAN INA  BIH  W L P Pos.
1 CZECH REPUBLIC   3 - 0 3 - 0 3 - 0 3 - 0 3 - 0 10 
2 BELGIUM  0 - 3   1 - 3 3 - 1 3 - 1 3 - 2
3 NIGERIA  0 - 3 3 - 1   3 - 1 3 - 0 3 - 1
4 CANADA  0 - 3 1 - 3 1 - 3   3 - 1 3 - 2
5 INDONESIA  0 - 3 1 - 3 0 - 3 1 - 3   3 - 2
6 BOSNIA-HERZEGOVINA  0 - 3 2 - 3 1 - 3 2 - 3 2 - 3  

Rozlosování ZDE.

 

 

 

****************************************************************************************

Ženy prožily velké zklamání po porážce 1:3 s Ukrajiou, která znamená, že nepostoupily mezi nejlepší a čeká je pouze boj ve skupině o 13-24 místo.

Doufejme, že situaci nepodcení a nedopadnou jako muži na minulém mistrovství světa a nesestoupí do druhé divize.

  Country HKG GER UKR CZE SRB CRO W L P Pos.
1 HONG KONG   3 - 1 3 - 2 3 - 0 3 - 0 3 - 1 10 
2 GERMANY  1 - 3   3 - 0 3 - 1 3 - 1 3 - 0
3 UKRAINE  2 - 3 0 - 3   3 - 1 3 - 0 3 - 0
4 CZECH REPUBLIC  0 - 3 1 - 3 1 - 3   3 - 0 3 - 2
5 SERBIA  0 - 3 1 - 3 0 - 3 0 - 3   1 - 3
6 CROATIA  1 - 3 0 - 3 0 - 3 2 - 3 3 - 1  

Rozlosování ZDE.

 

 

 

28.04.2014 21:45

MS

Naše družstva už mají krajské a ligové soutěže za sebou, sezóna ještě ale zdaleka nekončí. 
Dnes začalo v Japonsku mistrovství světa družstev a nás budou zajímat hlavně výsledky našich reprezentantů.
Ženy hrají Championships divizi, a tak teoreticky můžou hrát o titul. Jejich cílem je umístění do 12 místa, k čemuž by se musely umístit do třetího místa v šestičlenné skupině.
Dnes prohrály s favoritem skupiny Hong-Kongem 0:3, ale důležité boje je teprve čekají:
Úterý 29. dubna
10:00 hodin (3:00 SEČ): Česká republika – Chorvatsko
16:30 hod. (9:30 SEČ): Německo – Česká republika.
Středa 30. dubna
16:30 hod. (9:30 SEČ): Česká republika – Srbsko.
Čtvrtek 1. května
10:00 hod. (3:00 SEČ): Ukrajina – Česká republika.
 
Muži sestoupili do druhé divize, a tak se letos musí pokusit o návrat. Ten mají jistý z 24 družtev první dvě. Postup z šestičlenné skupiny je povinnost, další postup ve vyřazovacích bojích už bude určitě těžký.
Dnes porazili muži Kanadu 3:0, další rozlosování ve skupině vypadá takto:
Úterý 29. dubna
13:00 hod. (6:00 SEČ): Česká republika – Indonésie
 19:30 hod. (12:30 SEČ): Česká republika - Nigérie.
Středa 30. dubna
13:00 hod. (6:00 SEČ): Česká republika – Belgie.
Čtvrtek 1. května
19:30 hod. (12:30 SEČ): Česká republika – Bosna a Hercegovia.
 
Sestavy Česka a nejtěžších soupeřů ve druhé divizi s pořadím na světovém žebříčku:
CZE PROKOPCOV Dmitrij 82
CZE KONECNY Tomas 95
CZE SIRUCEK Pavel 115
CZE JANCARIK Lubomir 137
BEL SAIVE Jean-Michel 101
BEL VOSTES Yannick 194
BEL NUYTINCK Cedric 208
BEL JEAN Lauric 249
BEL LAMBIET Florent 297
EGY ASSAR Omar 73
EGY LASHIN El-Sayed 108
EGY SALEH Ahmed 148
EGY EL-BEIALI Mohamed 217
EGY ASSAR Khalid 246
ENG PITCHFORD Liam 59
ENG DRINKHALL Paul 144
ENG REED Daniel 185
ENG WALKER Samuel 225
IND ACHANTA Sharath Kamal 39
IND GHOSH Soumyajit 118
IND DESAI Harmeet 136
IND ANTHONY Amalraj 151
IND SHETTY Sanil 218
ITA BOBOCICA Mihai 116
ITA STOYANOV Niagol 160
ITA MUTTI Leonardo 200
ITA RECH DALDOSSO Marco 251
SLO TOKIC Bojan 50
SLO LASAN Sas 159
SLO ZIBRAT Jan 221
SLO SLATINSEK Uros 260
SLO PERSOLJA Ludvik 452
SVK KEINATH Thomas 102
SVK PISTEJ Lubomir 138
SVK SEREDA Peter 163
 

Nové plastové míčky

06.02.2014 22:32

Nová zpráva ITTF

Na jaře 2013 ITTF vyhlásila, že od července 2014 se začíná hrát PLASTOVÝM MÍČKEM.
 
Např zpráva na ping-pong.cz
nebo na pingpong.cz
 
 
Od té doby bylo ticho po pěšině. Dnes se konečně objevila nová zpráva na stránkách ittf.com. Bohužel, nic převratného nám zatím neříká. Přesto jsem si dovolil z ní pár věcí přeložit:
 
Začala nová éra, éra plasového míčku.
Před 24. lednem byly provedeny testy, které ukazují, že některé z nových platových míčků prošly všemi 11 potřebnými laboratorními testy. Tyto jsou v souladu s ITTF schváleny.
Podle vyjádření Vicky Eleftheriade dlouhé čekání na výsledky stály za to. Ukázalo se, že požadavky mohly být splněny bez nutnosti kompromisu. Nyní jsou plastové míčky identické s celuloidovými jak jen toho bylo možné dosáhnout.
Během posledních měsíců se míče přibližovaly stále blíže specifikaci ITTF. Nakonec se dá říci, že se mluvilo pouze o rozdílu milimetru v odskoku nebo o "příliš bílé barvě". Nyní je odskok v toleranci a zaoblení je lepší, než je limit.
 
Aby byla kvalita zachována, ITTF oznámila, že bude náhodně testovat míčky zakoupené v maloobchodních prodejnách.
 
Kdy v nich však míčky uvidíme, to jsme se zatím nedověděli. Snad se tak stane v co nebližší době.
 
Originál článku ZDE.

ZAJÍMAVOSTI

10.01.2013 21:11

Mistrovství světa v PING PONGU 2013

Jako mají neúspěšní hokejisti in-line hokej nebo hokejbal, méně schopní baseballisté si asi vymysleli softbal, basketbalisté korfbal, atleti si vymýšlejí světové rekordy na nesmyslné distance (150 m, 300 m, 2000 m....), tak i stolní tenisté hrají upravenou verzi svého sportu, která se jmenuje oficiálně ping pong.
Hlavní rozdíl oproti stolnímu tenisu, jak jej známe my je hlavně v tom, že se hraje pálkou, která nemá gumové potahy, ale je potažená nějakým drsným papírem. V angličtině je to sandpaper, což je brusný papír.
O víkendu jsem si všiml, že zahraniční sázkové kanceláře vypsaly kursy na World Championship of ping pong 2013, což mě velice překvapilo. Pak jsem ale zjistil, že se jedná o tento jiný sport.
Zajímavé je, že tuto událost přenášela televize SKY SPORT a poměrně vysoká byla i celková dotace: $100 000. Událost trvala jen 2 dny 5.-6.1.2013,hrálo 64 hráčů a finále Maxim Shmyrev (RUS) - Sule Olaleye (NIG) skončilo 3:2 ve prospěch Shmyreva.
Pokud máte zájem o podrobnosti, můžete navštívit stránky

www.worldchampionshipofpingpong.net


nebo se podívat na VIDEO.

ME 2012

20.10.2012 21:23

ME 2012 Dánsko

Přestože medaile visela opravdu nízko, holky na ní nedosáhly. Škoda, že jsme napínavý boj do posledního míčku nemohli vidět.

Madarasz ,Eerland  - Štrbíková, Čechová        4:3  11-7 11-6 8-11 11-9 9-11 14-16 12-10

 

19.10.2012

ME 2012

V Dánsku bude tento víkend vrcholit ME jednotlivců v ping-pongu.
Kromě Tomáše Treglera všichni naši reprezentanti postoupili do hlavní soutěže. Tam se 
rozehrálo první kolo deblů, kde ženy předčily muže. Zatímco ani jeden z našich párů mužů nepostoupil do druhého kola, ženy byly stoprocentní.
Pár Vacenovská-Pěnkavová má v dalším kole těžký los (Silbereisen-Wu Jiaduo) a také 
Matelová se Slovenkou Balážovou asi moc šancí nemají (Pota-Toth).


Naopak Štrbíková s Čechovou mají obrovskou šanci dosáhnout na medaili. O postup mezi 8 se střetnou s párem Todorovic (SRB - WR 220) - Agerholm (DEN - WR 456). Pokud uspějí, čekají je vítězky souboje Ridolfi (ITA - WR 323) - Stefanova (ITA - WR 122) proti Madarasz (HUN - WR 144) - Eerland (NED - WR 216).
Takové zkušené hráčky, které nyní uzavírají první stovku světováho žebříčku, si nemohou 
tuto šanci nechat ujít !!!


Držme palce dnes v 7:15 a 8:45 večer.
Budeme-li mít štěstí, bude na netu i přenos.
https://www.laola1.tv/en/int/table-tennis/video/205--.html
případně, kdo má účet
https://www.bet365.com

World Tour Olomouc 2012

09.09.2012 21:13

World Tour OLOMOUC 2012

Na přelomu srpna a září se konal v Olomouci turnaj World Tour. Přestože se nakonec odhlásila výprava z Číny i někteří další špičkoví hráči, bylo se na co dívat.

Fotky ze soboty 1.9. najdete ZDE.

OH 2012 Londýn

04.08.2012 21:04

London 2012

4.8.2012

V pondělí jsme navštívili Český dům. Výhoda byla, že se nachází v Islinghtonu asi 10 minut od mého bydliště. Po koncertu Monkey Business jsem zkritizoval s bandou s Benátek nad Jizerou naše basketbalistky a těšil se na další den.

Fotky z Českého domu ZDE.

V úterý jsem byl v Earls Court na mužském Volejbale. Nejprve Srbové snadno přehráli outsidera Tunisko. Druhý zápas byl zajímavější, favorizované Polsko podlehlo Bulharsku 1:3. Poláci vytvořili super atmosféru.

Fotky z volejbalu ZDE.

Večer byl dlouho očekávaný ping-pong mužů. Nakonec byl rozpis takový, že jsem viděl prostřední dvě čtvrtfinále, takže žádného Číňana, což bylo trochu škoda. Zápasy ale byly super. V prvním deklasoval Thajpejec Chuang Chin-Yuan Crisana, ale byly vidět pěkné výměny. Druhý mezi Ovčarovem a Mazem byl napínavý až do konce. Překvapilo mě vyspělé publikum, které dokázalo ocenit všechny zajímavé momenty, často byl slyšet potlesk na otevřené scéně. Ovace během výměny a tleskání na prasata by asi v našich krajských soutěžích neměly nejlepší ohlas. Ale když to není vyloženě kvůli znervóznění soupeře (a to přece nikdo nikdy neudělá ??), tak proč ne?

Fotky ze čtvrtfinále mužů ZDE.

Ve středu jsem dopoledne odpočíval a odpoledne navštívil fotbal Gabun – Jižní Korea. Výsledek 0:0 a kvalita soupeřů dávají tušit, že herně to nebylo nic moc. Ale 77 tisíc diváků ve Wembley je nezapomenutelný zážitek.

Fotky z fotbalu ZDE.

 

30.7.2012

Olympiáda je super, ale není tady čas na nějaké psaní.

Holky baskeťačky hráli špatně, nedaří se Horákové a Kulichové. Na Hance Horákové to stojí. Kulichová byla psychicky úplně na dně, nebyla schopná chytit míč do ruky. Všicni známe, jaké to je, a tak máme pochopení. Ještě není nic ztraceno. Angolu porazíme a s Chorvatskem se střetneme o postup. Ale na medaili to asi zase není.

Fotky z basketu ZDE.

Pingpong byl super, bohužel bez našich. Asi o tom napíšu později, byl to super zážitek, i když ženský z Asie moc nemusím. Ani jeden zápas nebyl nudný, vypadalo to, že Viktoria Pavlovič postoupí  jako jediná z Evropanek (rodilých) dál, ale nestalo se. Singapurka Wang, přes její postavu vydržekla 7 setů a dostala se mezi 8.

Fotky z pingpongu ZDE.

 

 

29.7.2012

Tak už jsem v dějišti. Cesta je dlouhá, jedu ze Stansteadu autobusem a tu hodinku využiju k napsání pár názorů na olympijský turnaj v pingpongu. Prší jako prase.

Je obrovská škoda, že tady nemáme žádného muže. Při dobrém losu je tady určitě jednodušší dostat se dále než na MS. Kvóta 2 lidí na stát je z našeho pohledu dobrá, pro některé země ale určitě nespravedlivá. Ma Long takhle přišel už o druhou olympiádu. Sice bude mít zlato za družstva, ale singl je víc.

Kdo tedy vyhraje? Možná by Čína mohla doplatit na nízkou kvótu a letos si zlato neodvézt. Wang Hao letos prohrál na China Open s Jiang Tianyi z Hong Kongu a zdá se, že je k poražení. Největším favoritem je Zhang Jike, který, pokud vyjdou moje papírové předpoklady, narazí ve čtvrtfinále právě na Jiang Tianyi. Ten musí ale předtím porazit Smirnova a favorizovaného JOO Saehyuk. Jeho astronomický kurs 201:1 mě také donutil si jej vsadit u sázkové kanceláře. Toto čtvrtfinále uvidím naživo, tak snad tam můj favorit ještě bude.

Samozřejmě ale přeju Evropanům. Timo Boll je třetí favorit, ale kurs 18:1 jasně ukazuje, jaká je nadvláda Ćíňanů. A moji další favorité jsou Rusová. Šibajev se dostal do semifinále na Japan Open, tak proč nepřekvapit i tady?

V dolní části pavouka budu společně s Evropany fandit i Korejci OH Sangeun. Ten podává dlouho stabilní výkony a vzhledem k jeho jménu si myslím, že na OH by mohl uspět. Třeba právě on porazí druhého nasazeného Wang Hao.

V ženách je to jednodušší, první dvě budou Číňanky. A Iveta je uprostřed pavouka, tak přiveze bronz.

 

28.7.2012

Iveta to zvládla a je mezi 32 nejlepšími.

Zítra večer si zahraje o postup mezi 16.

Pavouk žen ZDE.

Pavouk mužů ZDE.

 

Londýn 2012

Po dvou měsících klidu se konečně setkáváme na našich stránkách. Důvod je zřejmý: Začaly Olympijské hry 2012.
Naše muže zde neuvidíme, ale ženy nás potěšily dvonásobným zastoupením. Dana Hadačová dnes bouhužel podlehla v prvním kole Číno-Polsko-Australance Miao Miao 2:4 a se soutěží se rozloučila.
Iveta Vacenovská sehraje svoje první životní utkání na OH dnes večer proti Thajce Komwong. S tou by si měla papírově poradit. Snad nám ČT tento zápas zprostředkuje v přímém přenosu.
Pokud Iveta vyhraje, narazí ve 3. kole na Němku Wu Jiaduo, se kterou jí budu fandit dvojnásob. Na pondělní sekci od 15:30 mám totiž lístek a to znamená, že uvidím všech 8 zápasů 4. kola žen! Pokud by se tam Iveta ukázala, bylo by to skvělé.
Tím se dostávám k tomu, že se podívám na OH v Londýně. Ve třech dnech 30.7. -1.8. uvidím basketbal, volejbal, pingpong a fotbal. Pokud mi čas a nálada dovolí, pokusím se na těchto stránkách podělit se svými dojmy.
Jarda Pilner

Reprezentace, zajímavosti, komentáře

11.05.2012 00:00

Dodatková kvalifikace na OH

Hadačová postupuje!!!!

Držme palce našim stolním tenistům v kvalifikaci na OH

Výsledky mužů ZDE.

Výsledky žen ZDE.

Stůl 1 a 2 ONLINE.

 

Na olympiádu postoupila ze světové kvalifikace Dana Hadačová. Ukázalo se, že je to velká bojovnice a budeme jí i Ivetě Vacenovské držet na přelomu července a srpna palce.

Děkujeme všem, kteří se zúčastnili naší ankety. Pravdu mělo 29% respondentů.

 

Anketa

Kolik našich hráčů a hráček se přidá k Ivetě Vacenovské a postoupí na OH v Londýně.

 

14.04.2012 00:00

Kvalifikace na OH 2012 v Londýně

14.4.2012

Štrbíková ani Hadačová neprošly prvním kolem dnešního programu a zítra mají poslední šanci.

LI Qiangbing (AUT) STRBIKOVA Renata (CZE) 4 : 2 (11:5, 6:11, 11:6, 15:13, 5:11, 11:7)
HADACOVA Dana (CZE) TAN Wenling (ITA) 3 : 4 (6:11, 8:11, 11:6, 10:12, 11:7, 11:8, 8:11)

Můžeme si od olymijské kvalifikace odpočinout a plně se věnovat play-off.

 

Kvalifikace OH

Včera se ještě odehrálo předkolo 3. stupně kvalifikace na OH. V něm se nedařilo Hadačové a tak její šance na druhou olympiádu zhasly. Dnes tedy budeme držet palce už jen Renatě Štrbíkové. Ta v 9:30 nastoupí proti Veronice Pavlovich.

STRBIKOVA Renata (CZE) EKHOLM Matilda (SWE) 4 : 1 (11:5, 9:11, 11:4, 11:9, 11:8)
HADACOVA Dana (CZE) GAPONOVA Ganna (UKR) 1 : 4 (13:11, 10:12, 3:11, 5:11, 8:11)

 

 

Renata Štrbíková také ze hry. K Ivetě Vacenovské se nikdo nepřidal!

STRBIKOVA Renata (CZE) PAVLOVICH Veronika (BLR) 3 : 4 (11:13, 11:5, 12:14, 11:9, 12:14, 11:2, 2:11)

 

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode