. . . . . . . oddíl stolního tenisu . . . . . . . .

Pozvánka na sezónu

12.10.2013 07:11
Největším favoritem je asi US Choceň B. Již loni bojovali ve skupině D o postup, letos jim posílilo áčko a tak se dostal na soupisku Šimonek, který loni hrál 1. ligu.
Dvojka Jakub Merta měl loni výbornou bilanci a jeho věk slibuje další zlepšování. Na trojce je Zajíček, se kterým máme zkušenosti ze sezóny 2009-10, kdy hrál za jasně postupující Holice. Ani Martin Bezdíček není do počtu, loni měl ve 3.lize 62%.
Sečteno a podtrženo - jasný favorit.
 
Ze druhé ligy sestoupily Holice a pro nás nejsou neznámé. V sezóně 2009-2010 jsme se s nimi 2 krát utkali s nelichotivými výsledky 2:10 a 1:10. Sice se od té doby naše sestavy trochu změnily. Na té jejich je pro nás novým hráčem Jiří Táborský.
Michal Jelínek, Martin Mádlo a René Koubek už proti nám nastoupili.
Historie ukazuje, že ani proti Holicím nebudeme favoritem.
 
Dále nesmíme opominout účastníky loňského play-off.
 Vítěz základní části Jablonec  se nezměnil, čtveřice Minář, Rose, Švácha a Bradáč slibuje vyrovnané boje. K těm s námi loni nedošlo, protože hostující tým nebyl nikdy kompletní, a tak výsledky 10:1 pro Kolín a 10:5 pro Jablonec nejsou vypovídající.
 
Dvůr Králové - Jaroměř nám loni nadělil porážku 1:10 na našich stolech, což se letos nebude opakovat. Jejich výhodou je vyrovnaný kádr pěti hráčů. Určitě budou letos zase kousat.
 
 
Čeřit vody bude určitě i Mladá Boleslav. Pokud budou mít kluci formu, můžou potrápit všechny soupeře. Jirka Nešněra hrál loni 2. ligu, Mirek Trajhan má určitě chuť ukázat, že je ligový hráč, Tomáš Serbus má určitě potenciál na víc, než loňských xxx v divizi, Vláďa Šťastný může svojí hrou potrápit mnoho papírově silnějších hráčů. 
Pro mě je to černý kůň soutěže.
 
Zajímavé bude i účinkování Sokola Hradce Králové 2 C. Vždyť Pozník s Jakubcem byli tahouny postupu před třemi lety. Ve druhé lize ale moc šancí nedostali a teď jsou až trojka a osmička letošního týmu. Jedničkou je Tomáš Hort, který už loni dostal příležitosti ve 2.lize a dokonce i v extralize. Proti nám však loni uhrál 0:4 a ani jeho vystoupení na MČR proti Petru Uhrovi (0:3) nebylo moc přesvědčivé. Určitě se zlepší, snad na něj letos ještě stačíme!
 
SKST Liberec D by měl hrát střed tabulky. S hráči Liberce se utkáváme často, letošní sestava je opět jiná než v předchozích letech, pouze Marcel Pokorný byl loni na základu našeho soupeře. Do týmu se vrací Josef Obešlo st., na kterého se moc těším :-). Základní sestavu doplňují Tomáš Smejkal a Michal Regner.
 
Kostelec nad Orlicí letos nemá na hostování mladé kluky z Hradce, jejich základní sestava by jim ale měla stačit na klid bez sestupových starostí. Jejich nová herna a mladí hráči na soupisce dávají tušit, že se tomu v Kostelci chtějí věnovat.  
 
Sokol Chrudim nás loni překvapil hned v prvním kole, kdy vyhrál na našich stolech 10:8. Ve druhé polovině soutěže ale začal ztrácet a k sestupu mu moc nechybělo. Letos posílil o Daleckého, tak uvidíme, jak se mu bude dařit letos. 
 
Poslední dvě družstva jsem si záměrně nechal na konec, protože jsou pro mě kandidáti sestupu. 
S Jičínem jsme se už ve 3. lize setkali, v době, kdy my jsme byli kandidátem sestupu, oni v pohodě udrželi střed tabulky. Pak ale soutěž prodali, a tak nám z hledáčku zmizeli. Letos soutěž naopak koupili a sestavu poskládali kolem Ročka z posil.
Přestože Roček je stabilně kvalitní hráč a Tisoňů se v loňské sezóně ve Vrchlebí zlepšoval, nemyslím si, že v letos kvalitní skupině C obstojí.
 
To stejné platí i o Mnichovu Hradišti. Do soutěže postoupili až díky uvolněnému místu. Přestože jim fandím a jsem rád, že střední Čechy mají další mužstvo v lize, nemyslím si, že trojice kolem Radka Bukovského bude pravidelně bodovat tolik, aby to přineslo potřebná vítězství. Posila z Vršovic Vojtěch Košák má druholigové zkušenosti, tak uvidíme, jak podpoří Hradiště v bojích o sestup.
 

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode