. . . . . . . oddíl stolního tenisu . . . . . . . .

Sezóna 2015-2016

Olympijské hry 2016

23.08.2016 20:48

Olympiáda skončila, překvapení se nekonalo

Bez většího překvapení skončily i soutěže družstev ve stolním tenisu. Muži i ženy Číny potvrdili svou dominanci. Ženy Číny neprohrály ani jeden zápas. Pokud jsou v družstvu dvě finalistky soutěže jednotlivkyň a přidá se k nim světová jednička, pak se jiný výsledek asi nedá očekávat.

 

To muži to měli relativně těžší a dokazuje to i fakt, že nakonec jeden zápas ztratili. Ve finále porazil Mizutani Xu Xina, když prohrával 7:10 v pátém setu. V koncovce bych ale řekl, že obrat se konal spíše kvůli zbytečně ztraceným míčům Číňana, než vybojované koncovce Japonce. Ten mi připadal, že s porážkou je už víceméně smířený.  Tím se dostávám k hlavnímu překvapení z mého pohledu. Všichni 3 Číňani nejsou stroje, ale jsou to jenom lidé. Všichni si vybrali alespoň na krátkou dobu krizi, kdy byli schopní zkazit cokoliv. Zmíněný Xu Xin s Mizutanim, Ma Long s Ovčarovem v šestém setu semifinále a Zhang Like take v semifinále s Mizutanim. Věřím tomu, že brzy by mohla přijít na velkém turnaji jejich porážka. A nemusíme na ní možná čekat až do příští olympiády v Tokiu, kde budou chtít Japonci určitě proti velkému rivalovi uspět.

 

Jaké jsou moje dojmy z olympiády?

Příjemně překvapili muži Nigérie a ženy severní Korei. Míček je kulatý – Nigerijcům se nepodařilo postoupit na MS družstev z druhé divize (mimochodem kvůli divnému systému – porazili Indii ve skupině a hned se s ní neúspěšně potkali ve vyřazovacích bojích). Naopak třeba moji favoritiFrancouzi dopadli špatně, Lebesson i Gauzi byli vyřazeni brzy a i ve družstvech se poroučeli v prvním zápase s Anglií (resp. Británií).

Bohužel, takové zápasy se nadaly nikde sledovat. V tom je olympiáda nedokonalá. Nikdy žádný stream jako z jiných turnajů, ČT vysílá 8 kanálů, ale stolní tenis je na úplném okraji zájmu. Ale bohužel to odpovídá skutečnému zájmu o náš, koukal by se na to vůbec někdo?

Také systém není podle mě moc dobrý. Proč v některých sportech se hrají skupiny, ve veslování jsou opravné jízdy, ale v ping pongu je K.O.? Elizabeta Samara dostala ve třetím kole Ning Ding a I kdyby hrála sebelépe a měla by na bronz, dostala se jen mezi 32.

A proč můžou být z každé země pouze dva hráči, když například ostěpaři můžou být 3 a to bylo v kvalifikaci celkem pouze 39 závodníků. Proto se už poněkolikáté stalo, že nemohla hrát světová jednička.

Nemluvě o systému kvalifikace na OH, který je nepřehledný do posledního zápasu. To dělá náš sport méně a méně atraktivní, než skutečně je. Moc bych si přál, aby se to pro příští olympiádu změnilo.

12.08.2016 22:10

Medaile v soutěžích jednotlivců rozdány

Jasným úspěchem mužů I žen Číny skončily soutěže jednotlivců na olympijských hrách.

Finále žen Ding Ning - Li Xiaoxia čekali asi všichni, přesto na jejich finálovou účast nasadili bookmakeři sázkových kanceláří poměrně
vysoké kursy. Finále pro Ning Ding 1.35, Li Xiaoxia dokonce 1.44, což při kombinaci dalo velice slušný kurs 1.94. Vsadit si tento tiket je asi jednou z možností, jak Číňankám v turnaji fandit. 

Bronzovou medaili získala Severokorejka Kim Song I, která si precizní obranou získala moje sympatie. Smutné čtvrté místo zbylo na Japonku Ai Fukuharu, která nejprve v semifinále odešla z obrovským debaklem a ani v zápase o třetí místo nenašla na obranu zbraň. Japonsko si tak muselo na první olympijskou medaili ve stolním tenisu jednotlivců počkat ještě jeden den.

Bronzovou medaili v mužích totiž získal Jun Mizutani, když porazil nestárnoucího (nebo možná už stárnoucího) Vladi Samsonova. Finále bylo opět v čínské režii a Ma Long se dočkal zlaté medaile v soutěži jednotlivců o kterou se mohl porvat letos poprvé, protože v Londýně, přestože byl světová
jednička, startovat nemohl. Uvidíme, jestli se něco podobného povede za 4 roky v Tokiu Liu Shiwen.

 

Oficiální stránky najdete ZDE.


 

08.08.2016 20:31

Neúspěch našich stolních tenistů

 

Naši stolní tenisté se bohužel v Riu nepředvedli v nejlepším
světle.

 

Jediná Iveta Vacenovská postoupila do druhého kola, tam ale nestačila na Tetyanu Bilenko z Ukrainy. Přestože s ní má Iveta aktivní bilanci,
nedokázala se vyrovnat s kvalitní obranou a prohrála 0:4.

Hana Matelová proti Kanaďance Zhang Mo dokázala třikrát vyrovnat, v sedmém setu ale soupeřka odskočila a nakonec vyhrála 11:3. Myslím, že tady
hrála roli nervozita z premiéry na takovém turnaji.

Největší zklamání byla prohra Luboše Jančaříka s Uzbekem Kenjaevem. Po vyhrané první sadě se zdálo, že k překvapení nedojde, pak ale začal levoruký
soupeř riskovat a mnoho míčků mu vycházelo. Luboš nedokázal zareagovat a prohrál 2:4.

Prohru Dimy Prokopcova se Segunem Toriolou jsem trochu čekal. Nigériec hraje stale dobře a má zkušeností na rozdávání.

Je to obrovská škoda, protože olympiáda je jen jednou za 4 roky a pouze na ní můžeme očekávat, že se o náš sport bude veřejnost trochu zajímat.
Bohužel přestože v nedělním televizním programu bylo na ČT2 několik bloků vyhrazeno stolnímu tenisu, já jsem ani na chvíli stolní tenis nezaregistroval,
a to nejen na ČT2, ale ani na žádném z osmi streamů, které ČT prezentuje na internetu.

Bohužel, asi nás je opravdu málo, které by zápasy předních světových hráčů zajímaly. Co s tím? Poslední mistrovství světa družstev nepřenášel ani Eurosport a my, co jsme se dívali na internetové přenosy jsme viděli, že až do čtvrtfinále byl i na místě zájem minimální.

Přitom na Olympiádě je zajímavých zápasů hodně. U mužů se při předpokládaném finale Ma Long - Zhang Jike budou odehrávat zajímavé zápasy
hlavně v prostřední části pavouka. Mým favoritem je Portugalec Freitas, který musí dnes porazit Kou Leie, aby se poté utkal o postup do semifinále
pravděpodobně s Mizutanim.

Postup co nejdále jsem přál hlavně Lebessonovi, který loni na EH v Baku ve družstvech ani jednou neprohrál, když porazil i oba finalisty singla
Ovcharova a Samsonova a přesto nemohl hrát jednotlivce. V Riu bohužel prohrál hned svůj první zápas s Adrianem Crisanem. Ten se umí na Olympiádu dobře připravit, což potvrdil před čtyřmi roky v Londýně, kde vyřadil Timo Bolla a dostal se mezi posledních 8. Nyní je mezi šestnácti, když musel porazit postupně Achantu, již zmíněného Lebessona a Chen Chien Ana. Umístění z Londýna však těžko zopakuje, v osmifinále ho čeká Zhang Like.

Zatímco mezi posledními muži máme 7 rodilých Evropanů plus jednoho Brazilce a jednoho Nigerijce (Ukrajince Kou Leie nepočítám), v osmifinále žen zastupují Evropu pouze Li Xue (FRA), Han Ying (GER) a Liu Jia (AUT). To hovoří za vše.

 

Pokud nebude finále Ding Jing - Li Xiaoxia bude to asi velké překvapení.

06.08.2016 07:42

Vrchol čtyřletého snažení je tady!

Dnes začínají boje o olympijské medaile v Riu.

Po letech máme konečně dvojí zastoupení v mužích i ženách. Kdo se dostane nejdál?

Luboš Jančařík má v prvním kole poměrně snadný los, Zokhid Kanjaev z Uzbekistánu by neměl být překážkou. I když první zápas na takovém turnaji může být zrádný. Liam Pitchford ve druhém kole by už byl jiný oříšek, v případě výhry bude ve třetím kole soupeřem  Jeoung Younsig, aktuálně 12. hráč světového žebříčku.

 

Dima Prokopcov má los o poznání těžší. Legendární Segun Toriola z Nigérie už je na několikáté olympiádě a přestože je dle sázkových kursů outsiderem, určitě naší jedničku potrápí. Ve druhém kole čeká Koki Niva a ve třetím Stefan Fegerl.

 

Hana Matelová má v prvním kole nejtěžší soupeřku Kanaďanku Zhang Mo. Ta je sice ve světovém žebříčku skoro 30 míst za Hankou, šance bych ale viděl tak 50 na 50. Ve druhém kole by narazila na Georginu Pota, se kterou se utkala na olympiádě v Pekingu před 8 lety Dana Hadačová (tehdy :-)) a měla na ní mečbol.

 

Naše největší naděje Iveta Vacenovská si v prvním kole jistě lehce poradí s Kolumbijkou Lady Ruano, ve druhém kole ale čeká nepříjemná obranářka Tetyana Bilenko a po ní už jen samé asiatky Lee Ho Ching z Hong Kongu, v případě úspěchu pak mezi 16 Číňanka Li Xiaoxia. Zahrát si osmifinále s Číňankou by měl být asi Ivetin cíl.

 

Matelová  - Zhang Mo 6.8. 16:15 CET

Vacenovská - Lady Ruano 6.8. 17:00 CET

Jančařík - Zokhid Kanjaev 6.8. 21:00 CET

Prokopcov - Segun Toriola 6.8. 21:45 CET

Tak snad na jednom ze streamů https://www.ceskatelevize.cz/rio2016/ uvidíme živě a budeme držet palce.

 

 

Mládež v závěru sezóny 2015-2016

13.06.2016 22:34

Výsledky turnaje mládeže

V neděli 12.6. se našeho turnaje zúčastnilo 22 hráčů, kteří ve stísněných podmínkách herny Na Výfuku svedli boje v pěti soutěžích.

Nejpočetnější kategorie žáků se utkala ve dvou skupinách, kde je mimo soutěž doplnili i dva dorostenci. Ti si na závěr zahráli o vítězství v jejich kategorii a Daniel Buriánek z Týnce přehrál Kamila Punara z ST Kolín 3:1.

V kategorii žáků se z celkového vítězství radoval David Náhlovský, který ve finále porazil Tomáše Kalvu, oba z domácího oddílu. Boj o třetí místo v pěkném zápase vyhrál Milan Cincibus, když oplatil porážku ze skupiny Pepovi Formánkovi.

Nejmladší žáci se utkali ve čtyřčlenné skupině každý s každým a domácím hráčům ukradl titul Patrik Čebiš z Velkého Oseka, za kterým následovali druhý Jirka Bárta, třetí Jirka Marhan a čtvrtý Tomáš Marhan.

Pořadí dívek v pětičlenné skupině skončilo:

1. Kateřina Bártová (ST Euromaster Kolín)

2. Nikola Vašková (ST Euromaster Kolín)

3. Klára Valentová (AFK Nymburk)

4. Valentýna Pilnerová (ST Euromaster Kolín)

5. Eliška Lipovčanová (ST Euromaster Kolín)

Kompletní výsledky ZDE.

Fotogalerie ZDE.

07.06.2016 21:45

Turnaj mládeže Kolín 2016

V neděli 12.6. pořádáme v herně Na Výfuku turnaj mládeže.

Prezentace e-mailem na pilner@post.cz nebo ráno 8:00 - 8:30 hodin na místě. K dispozici jsou 4 stoly, ale není moc místa v zázemí, tak prosím o přihlášky předem e-mailem, abychom se mohli připravit podle počtu účastníků.

Propozice najdete ZDE.

Herna se nachází na cestě od Kauflandu směr Štítary v ulici Na Výfuku po levé straně nad restaurací U Pavlíčků.

 

06.06.2016 22:09

Kolínské sportovní hry 2016

Dnes začaly Kolínské sportovní hry a hned v prvním dnu jsme pořádali turnaj ve stolním tenisu.

Ve třech věkových kategoriích chlapců a dívek a navíc smíšené čtyřhře jsme získali 2 tituly!

Podle očekávání zvítězil v kategorii B chlapců Matěj Záboj, potěšující je vítězství Kačky Bártové v kategorii A dívek, která získala navíc zlato i ve smíšené čtyřhře s Patrikem Čebišem.

Bronz vybojovali ještě Nikola Vašková v dívkách C, dvojice Záboj-Černá v mixu B a Kalva-Saulichová v mixu C.

Kompletní výsledky najdete ZDE.

Oficiální stránky sportovních her ZDE

Mistrovství světa veteránů 2016 – ALICANTE ŠPANĚLSKO

06.06.2016 21:57

Dojmy Jardy Pilnera z MSV v Alicante

Nejprve se chci omluvit, že jsem na tyto stránky nedodával slibované zpravodajství přímo z místa dějiště, ale vzhledem k tomu, že jsem cestu do Španělska pojal zároveň jako rodinnou dovolenou, neměl jsem na večerní psaní ani čas, ani chuť. Možná, že kdybych podával výborné výkony a postupoval pavoukem výš a výš,  pak bych se rád pochlubil, to se mi ale bohužel nestalo.
Do Alicante jsme dorazili už v pátek, prakticky celodenní cesta autem do Berlína a dál letecky do Alicante byla poměrně vyčerpávající. Ubytování jsme měli v Grant Alacant, což bylo asi 12 km od letiště i od IFA komplexu, ve kterém se turnaj odehrával, a protože jsme měli k dispozici auto, cesta do dějiště trvala asi 15 minut, což bylo velmi pohodlné.


V neděli jsem se byl v komplexu poprvé podívat a zařídit si akreditaci. Plocha pro vice než 160 hracích stolů a dalších 50 tréninkových byla impozantní. Přestože ještě oficiálně nebyl čas pro rozehrávání a světla naplno nesvítila, na stolech se rozehrávalo možná 100 nadšenců všech možných národností.
Dostal jsem startovní číslo a těšil se na úterý, kdy mě čekaly boje ve skupině jak ve dvouhře, tak i ve čtyřhře. Do čtyřhry mi byl nakonec nalosován Angličan Raji Singh, který byl z Birminghamu a výkonostně někde na mojí úrovni, což bylo celkem potěšující.
V úterý v 11:30 na mě čekali 3 soupeři z Francie, Jihoafrické republiky a Španělska. To byla velmi zajímavá zkušenost, protože jsem vůbec netušil, jaká úroveň proti mě nastoupí. Moje skupina se nakonec ukázala jako velmi snadná.


Nejprve jsem hrál proti exotickému Bartlettovi z JAR, který hrál na pohled celkem pěkně, ale můj antitopspin byl pro něj neřešitelným oříškem. Druhý v pořadí Francouz Lecomte měl na backhandu trávu, ale myslím, že by si s ním poradil leckterý okresní hráč. Každopádně, Francouzů bylo na turnaji stovky všech výkonnostních úrovní a působili na mě velmi sympatickým dojmem. Do třetího zápasu už jsem nastupoval s jistotou postupu a asi I proto jsem Španěla Angulo Urrutiu bez problémů přehrál. Poté jsem ještě pískal zápas o druhé postupové místo ze skupiny mezi Jihoafričanem a Španělem, ve kterém prvně jmenovaný otočil zápas z 0:2 na 3:2 a radoval se z postupu.


Odpoledne nás čekal ještě boj o postup ve čtyřhře. Tam jsme měli situaci ulehčenou tím, že jedna dvojice k zápasům nenastoupila. Soupeři ale byli tentokrát těžší. Přesto se nám skupinu podařilo vyhrát. Nejprve jsme přehráli dvojici z Francie 3:0, sety byly ale hodně vyrovnané. Poté na nás nastopila dvojice Španělů, kteří sice nebyli výkonnostně tak dobří, působili ale hodně sehraným dojmem a hlavně disponovali nepříjemnými materiály. Zvlášť kombinace Antitopspin + tráva Dr. Neubauer nám občas činila velké problémy. Výhra 3:1 nás nakonec posunula do vyřazovacích bojů z prvního místa.


Po volném dni mě ve čtvrtek čekal klíčový zápas druhého kola (první jsem měl volné) dvouhry. V něm se mi bohužel nedařilo podle představ a po prohře 2:3 jsem se musel se soutěží s vekým zklamáním rozloučit. Christian Schroer z Německa byl hráč přibližně naší divizní úrovně, asi stotřicetikilový zkušený levák, kterému antitopspin nedělal žádné problémy, což bylo klíčové. Po vzájemném oťukávání jsem se dostal do v prvním setu do vedení 8:7, set jsem ale prohrál a nervozita stoupala. Zvlášť, když jsem be druhém už prohrával 3:8 a situace začínala být kritická. Podačilo se mi ale set otočit a po srovnání na 1:1 jsem ve třetím setu vedl 4:0. V té chvíli jsem se ale neuklidnil a naopak zkazil pár lehkých míčů a set jsem prohrál. To byl klíčový okamžik celého zápasu. Ve čtvrtém setu jsem stale vedl až o 4 míče, nakonec jsem se štěstím vyhrál 11:9. V pátém setu jsem při vedení 2:0 zkazil servis, pak jsem ale uchytal dlouhou pěknou výměnu a pár nezávislých diváků mě odměnilo potleskem – 3:1. A to bylo vše, víc míčků jsem neudělal. Prohra 3:11 a konec nadějí. Škoda, další zápas s Norem by byl určitě jiný. Tak snad příště!


Po zklamání v singlu mě čekaly v pátek vyřazovací boje v deblu. Tam jsme už v prvním kole narazili na dobrý pár Neves (BRA) – Ventura (POR). Brazilec uhrál ve skupině 2 sety na Slávu Kalenského, Portugalec s nepříjemnou lesklou trávou ve skupině neztratil ani set. První set jsme vyhráli, pak jsme po bojích další tři ztratili, když v tom čtvrtém jsme měli asi 3 setboly. Tím pro mě první účinkování na MSV skončilo. Snad si za dva roky v Las Vegas povedu lépe.


Přestože jsem měl v plánu vidět při hře všechny známé tváře, na 165 stolech se to nedalo stihnout. Nicméně jsem viděl mnoho zajímavého. Vidět hru He Zhivena zblízka je zážitek. Ještě, že byl v jiné kategorii a potkat jsem se s ním na stole nemohl. Uhrát s ním důstojně alespoň jednu výměnu by byl asi oříšek.


Přestože Standa Haralík se jako hráč nezúčastnil a byl v Alicante jako rozhodčí, byl to právě on, kdo mi zprostředkoval jeden z nejlepších zážitků. V zápase mezi Singapurcem Pang Tow Chai a Číňanem Cai Chang Su dal prvně jmenovaný při mečbolu (2:0 a 11:10) evidentní servis z ruky, extrémní čop, který dal soupeř do sítě a vypadalo to, že je dobojováno. Rozhodčí ale ohlásil chybu podávajícího a otočil na 11:11. Hráči hráli bez mrknutí oka dál a Číňan snížil na 2:1 a ve čtvrtém set vedl 8:1. Nakonec Singapurec set otočil a vyhrál 3:1. Jaké by to bylo, kdyby I v našich soutěžích byli rozhodčí takto nekompromisní a za neregulérní servisy by rovnou připisovali body soupeři? Bylo by hodně fyzických napadení?


Očekával jsem, že budou rozhodčí přísní na regulérnost pálky. Nevím, jak to bylo dále v pavouku, ale ve skupině nikdo pálky nekontroloval a ani v prvním kole vyřazovacích bojů po mě nikdo pálku nechtěl. Z mých soupeřů měl Jihoafričan pálku, které chběl na straně asi 1cm široký pás potahu a předpokládám, že I v našich nižších soutěžích by se s ním mnoho hráčů hádalo. A ve čtyřhře měl Portugalec Ventura trávu, která byla lesklá ne na podkladu, ale na vrcholech puntíků.  A I u dalších hráčů jsem viděl různé “zajímavosti”, hlavně trávy, které měly už hodně za sebou.
Každopádně jsem byl sice výsledkem zklamaný, ale turnaj se mi líbil a doufám, že se na svět nebo Evropu ješě někdy podívám. Las Vegas za dva roky je velká výzva!

19.05.2016 20:46

Po letech máme zastoupení na MS veteránů

V pondělí 23.5.2016 začíná v Alicante ve Španělsku mistrovství světa veteránů. Atraktivní lokalita přilákala rekordních 4600 účastníků mezi kterými nechybí ani zástupce našeho oddílu Jarda Pilner. Sice neodjíždí s takovými ambicemi jako před lety náš legendární hráč Josef Laštovička, který přivezl z mistovství Evropy dvě bronzové medaile, přesto by se rád dostal mezi 660 hráči kategorie 40-49 let co nejdál. Cílem je určitě postup za skupiny, a pak se ve vyřazovacích bojích dostat co nejdál.

Na našich stránkách budete moci sledovat zpravodajství přímo z Alicante.

Stránky MSV 2016 ZDE.

 

Sezóna 2015-2016 pokračuje

19.05.2016 20:37

Béčko ve 3. Lize

 

3. května nakonec APK rozhodlo dle očekávání o rozšíření extraligy na 12 týmů, což znamená pro náš klub, že po postupu áčka do 2. Ligy postupuje I béčko do 3. Ligy a tak budeme mít poprvé v historii dvě mužská družstva v lize.

V jakém budeme hrát složení se rozhodne v nejbližších dnech, ale určitě nebudeme hrát ani v jedné soutěži druhé housle.

24.04.2016 07:08

TOP 12 regionálního poháru žáků.

Pěkných výsledků dosáhla naše trojice hráčů David Náhlovský, Tomáš Kalva, Pepa Formánek na TOP 12 regionálního poháru. Přestože kluci postoupili na turnaj až z posledních pozic, nakonec David obsadil 5., Tomáš 6. a Pepa 11. místo. V příští sezóně by mohli David s Pepou zabojovat o medailové pozice, Tomáš už bohužel z žákovské kategorie pro RP vypadne.

Výsledky ZDE.


 

24.04.2016 06:54

Béčko se vítězem divize nestalo

Na finale divize proti Rakovníku jsme si věřili. Navíc se hned na začátku na soupeře přilepila smůla a tak nám vše zdánlivě hrálo do karet.

KST Rakovník - ST EUROMASTER Kolín "B" 10:7 

čtyřhry 0:2, body domácích: Mikeš Milan 2:2, Kettner Martin 2:2, Přibík Jan 2:1, Pisár Petr 4:0, body hostů: Dolejší Stanislav 2:2, Čamr František 2:2, Jindra Josef 0:2, Pilner Jaroslav 1:2, Zaplatílek Ctibor 0:2

V sobotu jsem nastoupili k prvnímu finale v Rakovníku a hned v první  čtyřhře se domácím zranil Jirka Vlček, a tak ho musel v prvním singlu, už za stavu 2:0 pro Kolín zastoupit Milan Mikeš. V zápětí jsme šli do vedení 4:0, ale to bylo bohužel z naší strany prakticky vše. Pak se domácí oklepali z počátečního šoku a utkání otočili na konečný stav 10:7.

Miky nahradil Jirku Vlčka a dvěma body se zasloužil o výhru domácích.

Zápis ZDE.

Fotogalerie ze soboty ZDE.

ST EUROMASTER Kolín "B" - KST Rakovník 9:9 

čtyřhry 1:1, body domácích: Lhoták Jakub 0:1, Čamr František 4:0, Pilner Jaroslav 1:3, Dolejší Stanislav 2:2, Jindra Josef 1:2, body hostů: Mikeš Milan 2:2, Pisár Petr 2:2, Přibík Jan 2:2, Kettner Martin 2:2

V neděli jsme si doma chtěli vynutit rozhodující třetí zápas a k těsnému vítězství jsme po mnoha napínavých zápasech skutečně směřovali. Za stavu 9:8 ale Jarda Pilner prohrál překvapivě s Martinem Kettnerem 0:3 (předchozí den ho naopak 3:0 snadno přehrál) a hosté se mohli radovat z postupu do 3. Ligy.

Zda se do ní dostane I naše béčko se rozhodne v nejbližších dnech. Varianty jsou dvě: buď rozhodne VV ČAST o tom, že postoupíme přímo, nebo
budeme muset ještě vyhrát souboj proti druhému celku z jihomoravské divize, což jsou TJ Holásky. Jistotu budeme mít tedy buď v prvním květnovém týdnu, nebo až v polovině května.

Fotogalerie z neděle ZDE.

Zápis ZDE.

24.04.2016 06:54

Matěj Záboj na MČR starších žáků

Ani Matěj nebyl tento víkend příliš úspěšný. Na MČR mohl jet celkem s nadějemi, protože týden před tím porazil hradeckého Mokrejše, v prvním kole mu ale nalosovali jeho kamaráda a deblového partnera Richarda Šikla a v zápase, ve kterém vedl 2:0 nakonec prohrál 2:3. Ani ve čtyřhře a smíšené čtyřhře se mu většího úspěchu dosáhnout nepodařilo, i když v mixu s Aničkou Stránskou vedli 1:0 nad budoucími finalisty Skála - Záděrová.

Matěj byl v kategorii starších žáků letos prvním rokem, tak nebyl ve snadné pozici. V příštím roce by se mohl vrátit do první desítky republikového žebříčku a snad I přivézt pár medailí z republikových turnajů. Mělo by mu k tomu pomoci už i stabilní místo v B družstvu.

Kompletní výsledky MČR ZDE.

 

Úspěšný druhý dubnový víkend

11.04.2016 21:47

Ani mládež o víkendu nezahálela.

Franta Čamr se nemohl zúčastnit exhibice áčka proti Holicím, protože potřeboval vyhrát poslední turnaj Středočeské Open Tour v Brandýse. To se mu nakonec podařilo a tak se raduje z celkového vítězství v Tour!

Výsledky ZDE.

Na turnaji jsme měli zastoupení I ve skupině E, kde si Kačka Bártová připsala další body do krajského žebříčku.

V neděli pořádal Sokol Zásmuky další turnaj pro mládež především z kolínského okresu. V něm měl náš oddíl sedmičlenné zastoupení. První turnajový úspěch zaznamenal dvojice David Náhlovský a Josef Formánek, kteří proti sobě nastoupili do finale v kategorii žáků. V něm byl úspěšnější David a tak vybojoval svoje první vytoužené turnajové zlato!
Fotogalerie včetně ofocených výsledků ZDE.

11.04.2016 21:35

Áčko míří do druhé ligy

Na finale 3.ligy přijel soupeř v oslabené sestavě a drtivé vítězství 9:0 nás posunulo do vytoužené 2.ligy.
Fotogalerie ZDE.
Fotogalerie Franty Krejčího ZDE.
Zápis utkání ZDE.

 

  

Finále 3. ligy, sk. C 2015-2016, 2. utkání

09.04.2016 15:11

Hosté přijeli s náhradníkem Sochou!

Krátce po 15. hodině začíná druhé finále mezi ST Euromaster Kolín a Jiskrou Holice. Domácí by mohli mít usnadněnou úlohu, protože za hosty nepřijeli Pavel Kuchta ani první náhradník Mirek Zajíček.Konečný výsledek:ST EUROMASTER KOLÍN - TJ JISKRA HOLICE9    ...

Pozvánka na finále 3. ligy 2015-16

05.04.2016 22:03

V sobotu 9.4.2016 historický zápas

Zveme všechny příznivce na 2. finále 3. ligy skupiny C ST Euromaster Kolín - TJ Jiskra Holice 9.4.2016 v 15 hodin hala SPŠ Heverova, Kolín

Soutěže mládeže 2015 – 2016 vrcholí

05.04.2016 21:31

Matěj Záboj porazil Jana Mokrejše !!!

První dubnový víkend se kromě play-off dospělých konaly také BTM ČR mládeže. Jednalo se už o poslední 6. Kolo hrané tentokrát ve Vlašimi a Neratovicích. V sobotu jsme měli v dorostu tradičně zastoupení v dorostu v osobě Franty Čamra. Ten postoupil snadno do druhého stupně, kde měl těžkou skupinu s...

Play Off 2015 - 2016

03.04.2016 20:27

Úspěšný první aprílový víkend

Finále 3. ligy - 1. zápas TJ Jiskra Holice - ST EUROMASTER Kolín 4:9 V sobotu nejprve áčko rozehrálo úspěšně finálovou sérii v Holicích a vykročilo k postupu do druhé ligy. Ten musí potvrdit v sobotu 9.4.2016 od 15 hodin na domácích stolech. čtyřhry 0:1, body domácích: Jelínek Michal 2:1, Koubek...
02.04.2016 22:58

Začala nadstavbová část ligových a krajských soutěží

První z našich týmů se představilo béčko v semifinále divize. Utkání se hrálo už ve čtvrtek 31.3., protože jak náš Franta Čamr, tak I Pepa Chalupa z Brandýsa se v sobotu 2.4. účastní BTM dorostu v Neratovicích.Z našeho širokého kádru onemocněl Pepik Jindra, Matěj Záboj se zúčastnil tréninkového...

Krajské přebory staršího žactva 2016

02.04.2016 22:54

Matěj Záboj stříbrný

V neděli 20. března se v Mladé Boleslavi konaly krajské přebory starších žáků. V soutěži chlapců jsme měli trojnásobné zastoupení.Zatímco Michal Nešpor a Tomáš Nedvěd jeli jen sbírat zkušenosti, Matěj Záboj byl naopak v pozici prvního nasazeného jasným favoritem. Tuto roli potvrzoval až do finale,...

MČR 2016 jednotlivů Jablonec nad Nisou

28.03.2016 09:16

Luboš Pěnkava postoupil mezi nejlepších 48 hráčů v ČR

Předposlední březnový víkend patřil vrcholu domácí sezóny v individuálních soutěžích. Mistrovství České republiky dospělých se konalo v Jablonci nad Nisou. Náš oddíl měl v Jablonci tronásobné zastoupení. Největší naděje jsme vkládali do Jirky Čížka, kterého doprovázeli Luboš Pěnkava a Jarda Pilner....

Konec základní části 2015-2016

20.03.2016 17:57

Dva "Prezidentské poháry" do Kolína

 Skončila základní část ligových a krajských soutěží, ve které byla naše družstva úspěšná. 3. liga, skupina C Áčko dle očekávání neztratilo ani bod a tak nastupuje do finale jako superhorký favorit s bilancí 22-0-0. Holice budou jistě kvalitním soupeřem, ale všichni věříme v postup...

Mládež na počátku roku 2016

11.02.2016 20:33

Soutěže mládeže v plném proudu

Naše největší naděje Franta Čamr a Matěj Záboj letos přestoupili do vyšší kategorie, tak mají na celostátních turnajích těžkou úlohu. Oba se rychle zlepšují, což potvrzují jejich výslledky za naše družstva mužů. Na posledním BTM ČR se Frantovi konečně podařilo navíc postoupit...

Krajské přebory dospělých 2016

10.02.2016 18:24

Souboj o 4 postupová místa na MČR ovládli domácí hráči

V sobotu 30.1.2016 se tradičně v Kolíně konaly krajské přebory jednotlivců dospělých.  Výsledky: Muži: 1. Čížek Jiří 1988 ST EUROMASTER Kolín 2. Pilner Jaroslav 1971 ST EUROMASTER Kolín  3.-4. Pěnkava Luboš 1995 ST EUROMASTER Kolín  3.-4. Valenta Jan 2001 TSM Kladno Ženy: 1. Štricová...

Turnaj dvojic ve Zruči 2015

09.02.2016 19:51

Turnaj dvojic Zruč na Sázavou 2015

Vánoční svátky jsme si letos opět mohli zpestřit turnajem ve Zruči. Z početné skupiny hráčů Euromaster Kolín se nejlépe umístila dvojice Dan Miffek a Jirka Čížek. Bohužel se nakonec museli spokojit pouze s bramborovou medailí, když nejprve v semifinále prohráli s dvojicí Málek - Dusík a v zápase o...

5 kol před koncem základní části

08.02.2016 21:21

Céčko opět na čele skupiny

Krajská soutěž 2D   Stolní tenis Kolín - ST EUROMASTER Kolín "C" 5:13  čtyřhry 0:2, body domácích: Svoboda Miloš 2:1, Havlíček Vladimír 0:2, Dolejš Martin 0:3, Dzurko Michal 0:3, WO 3:2, body hostů: Lhoták Jakub 3:0, Mazurkiewicz Ivo 3:0, Šembera David 2:1, Holman Martin 1:1, WO...
08.02.2016 21:16

Béčko si drží druhé místo

DIVIZE TJ Sokol Hudlice - ST EUROMASTER Kolín "B" 2:10 čtyřhry 0:2, body domácích: Dřevěný Petr 0:2, Hrabár Jiří 0:2, Vajs Karel 1:2, Homolka Pavel 1:2, body hostů: Dolejší Stanislav 3:0, Čamr František 3:0, Záboj Matěj 0:2, Zaplatílek Ctibor 2:0 TJ Neratovice "B" - ST EUROMASTER Kolín...
08.02.2016 20:43

Áčko stále bez konkurence

3. liga, skupina C Ve druhé polovině soutěže Áčko stále dokazuje svoje kvality: Tatran KRPA Hostinné B - ST EUROMASTER Kolín 3:10  čtyřhry 0:1, body domácích: Drahotský Tomáš 0:2, Klimenta Matěj 0:2, Kodym Tomáš 0:3, Voňka Karel ml. 0:2, WO 3:0, body hostů: Hořejší Radim 3:0, Pěnkava...

Začal rok 2016

03.01.2016 11:22

Po polovině soutěže áčko vede tabulku bez ztráty bodu

Naše týmy jsou po první polovině soutěží úspěšné. Áčko dle očekávání nezadržitelně míří do druhé ligy. Ani béčko a céčko však letos nejsou bez šance na postup. Přejeme všem hráčům, ať se jim cíle do roku 2016 vyplní. 3. liga, skupina C 1 ST EUROMASTER...

Čtvrtfinále Českého poháru 2015-2016

21.11.2015 19:20

Čížek porazil Crhu!!

ST Euromaster Kolín - Sokol PP Hradec Králové 2   1:6

Video reportáž

Ve čtvrtfinále Českého poháru proti extraligovému Hradci Králové jsme odehráli důstojnou partii.

 

Hosté přijeli dle očekávání bez exreprezentanta Josefa Šimončíka, přesto jejich sestava jasně ukazovala, že neponechali nic náhodě a přijeli vyhrát. Největší hvězdou byl Jakub Crha, který má letos v extralize zatím výbornou bilanci 8:1. Navíc je to mistr ČR ve smíšené čtyřhře z roku 2009 a bývalý juniorský reprezentant, který má stříbrnou medaili z ME družstev z roku 2007. Dvojkou byl Martin Pavlica, který se loni vrátil do extraligy po dlouhém působení v zahraničí. Na trojce hrál talentovaný Tomáš Hort, se kterým máme zkušenosti z posledních sezón ve třetí lize. Jeho výkonnost v poslední době rychle stoupá, přesto, pokud jsme chtěli pomýšlet na úspěch, museli jsme dělat body především přes něj.

V úvodní čtyřhře hosté ukazovali svoje kvality, a protože i naši hráči hráli velmi dobře, bylo se na co dívat. Naší dvojici Miffek-Čížek se podařilo vyhrát druhý set, díky bezchybné hře Crhy a hlavně převaze na servisu získali hosté nakonec první bod za vítězství 3:1. Potom nastoupil Čížek proti Crhovi a Miffek s Pavlicou. Bylo jasné, že pokud chceme utkání ještě zdramatizovat, musí Dan porazit Pavlicu. Hostující hráč měl ale od začátku navrch, hlavně kvůli výbornému servisu. Na druhém stole ale Jirka Čížek podal životní výkon a proti čtyřicátému hráči žebříčku ČR zvládnul koncovky všech setů a zaslouženě vyhrál 3:0! Vykřesal tak naději na přinejmenším těsný výsledek. Za stavu 1:2 na zápasy pak nastoupily trojky obou týmů v klíčovém zápase. Luboš Pěnkava vedl nad Hortem 1:0 a 2:1, bohužel nedokázal zápas dotáhnout do vítězného konce. A když hostující Jakub Crha nedovolil další senzaci a Dana Miffka přehrál 3:0, bylo jasné, že  hosté pojedou z Kolína s vítězstvím a vstupenkou na závěrečný turnaj Českého poháru pro nejlepší 4 týmy. Za stavu 1:4 vystřídal hrdinu dne Jirku Čížka Standa Dolejší, ale ani on na dobře a bojovně hrajícího Horta nestačil. Posledním zápasem, který uzavřel naše vrcholné vystoupení v Českém poháru v letošní sezóně byla prohra Luboše Pěnkavy s Martinem Pavlicou.

Účinkování v Českém poháru tak pro nás skončilo a nyní se můžeme plně soustředit na jasný cíl letošní sezóny, kterým je postup do 2. ligy. Utkání, jako bylo čtvrtfinále ČP 2015 jasně ukazuje, že ani ve druhé lize bychom nehráli druhé housle!

16.11.2015 07:10

Pozvánka na čtvrtfinále

Český pohár 2015-16

08.11.2015 21:57

Obrovský úspěch - postoupili jsme do čtvrtfinále!

ST EUROMASTER Kolín - Tatran KRPA Hostinné 5:5  Míčky: 345:338 Naše sestava Čížek, Miffek a Pěnkava nezačala dobře a prohrávala již 1:5 a asi už nikdo nevěřil v možný postup. Pak jsme ale vybojovali 4 výhry v řadě po remíze 5:5 se počítaly sety. I na ně byl výsledek nerozhodný a tak o...

5. a 6. kolo mistrovských soutěží 2015-2016

08.11.2015 20:44

Všechny týmy stoprocentní

3.liga, skupina C ST EUROMASTER Kolín - Loko Depo Liberec 10:2 čtyřhry 2:0, body domácích: Čížek Jiří 1:1, Pěnkava Luboš 2:0, Dolejší Stanislav 1:0, Miffek Daniel 3:0, Čamr František 1:1, body hostů: Pokorný Marcel 2:1, Dušátko Jiří 0:3, Batthyány Tibor 0:2, Minář Jiří 0:2 ST EUROMASTER Kolín...

3. a 4. kolo mistrovských soutěží 2015-2016

21.10.2015 20:58

Začátek sezóny zatím úspěšný

3. liga. skupina C TJ Jiskra Holice - ST EUROMASTER Kolín 4:10  čtyřhry 1:1, body domácích: Mádlo Martin 2:1, Koubek René 0:3, Jelínek Michal 1:2, Kuchta Pavel 0:3, body hostů: Čížek Jiří 2:1, Pěnkava Luboš 3:0, Miffek Daniel 2:1, Dolejší Stanislav 2:1 Máme za sebou další dvouklo, které...

Druhý říjnový víkend 2015 ve znamení turnajů mládeže

15.10.2015 21:22

2. turnaje BTM ČR

Uplynulý víkend se konaly také celostátní bodovací turnaje mládeže, kde jsme měli tradiční zastoupení v osobách Matěje Záboje a Franty Čamra.  Výsledky dorost ZDE. Výsledky starší žáci ZDE. Po přestupu do vyšších kategorií to mají hoši zatím těžké. Matěj je ve starších žácích zatím na 25....
11.10.2015 20:54

1. kolo RP žactva Kutná Hora

Prvního kola regionálního poháru v Kutné Hoře se zúčastnilo 5 našich nadějí. Zatímco Michal Nešpor už měl zkušenosti z minulé sezóny, ostatní byli na tomto turnaji poprvé. A nevedli si vůbec špatně. Pepa Fománek postoupil ze skupiny do hlavního pavouka a nakonec obsadil 10. místo. Kačka Bártová...

Začátek soutěží dospělých

09.10.2015 22:01

1. a 2. kolo mistrovských soutěží

3. liga mužů, skupina C ST EUROMASTER Kolín - Tatran KRPA Hostinné B    10:0    čtyřhry 2:0, body domácích: Čížek Jiří 1:0, Dolejší Stanislav 2:0, Miffek Daniel 2:0, Pěnkava Luboš 2:0, Čamr František 1:0, body hostů: Kodym Tomáš 0:2, Voňka Karel ml. 0:2, Drahotský Tomáš 0:2,...
09.10.2015 20:52

Mistrovské soutěže 2015-2016

Konečně jsme se dočkali začátku mistrovských soutěží družstev.    V jaké sestavě budeme nastupovat a jaké jsou ambice našich týmů?   A družstvo - 3. liga, skupina C Poté, co jsme značně posílili, nemůžeme očekávat nic jiného než jasné vítězství a postup do druhé ligy....

První zápasy sezóny 2015-2016

01.10.2015 22:37

Český pohár

Naše posílené mužstvo zahájilo sezónu v Havlíčkově Brodě prvním kolem Českého poháru. Vzhledem k k silné sestavě i příznivému losu máme letos neskromné cíle. Tím je postup do čtvrtfinále, ve kterém bychom přivítali na domácích stolech některý z extraligových týmů.   1....

Termínová listina mládeže 2015 - 2016

01.09.2015 21:30

Kalendář turnajů mládeže pro letošní sezónu

  datum den akce místo kategorie podrobnosti 12.9.2015 SOBOTA CBT  Praha mž, d výsledky mž výsledky d  13.9.2015 NEĎELE CBT  Praha sž, nž výsledky...

Czech Open 2015

28.08.2015 21:08

Olomouc hostí výborné hráče

Tento víkend v Olomouci vrcholí nejlépe obsazený turnaj na našem území. Určitě stojí za to jet se tam podívat. A přestože jediným naším zástupcem ve druhém kole zůstal Dima Prokopcov, bude určitě se na co dívat. A kdo to má do Olomouce daleko, může se dívat na streamu sázkových kanceláří a přitom...

Začátek sezóny 2015 - 2016

17.08.2015 20:57

Ohlédnutí za minulou sezónou

Do konce prázdnin zbývají poslední dny, a tak už se začínáme těšit na novou sezónu. Všichni věříme, že bude výjimečně úspěšná.  Nejprve si ale připomeneme tu loňskou. V té jsme po dlouhé době nepřihlásili do soutěže družstvo žen, které se přesunulo do Poděbrad. Tím jsme přišli o privilegium...

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode