. . . . . . . oddíl stolního tenisu . . . . . . . .
Bez většího překvapení skončily i soutěže družstev ve stolním tenisu. Muži i ženy Číny potvrdili svou dominanci. Ženy Číny neprohrály ani jeden zápas. Pokud jsou v družstvu dvě finalistky soutěže jednotlivkyň a přidá se k nim světová jednička, pak se jiný výsledek asi nedá očekávat.
To muži to měli relativně těžší a dokazuje to i fakt, že nakonec jeden zápas ztratili. Ve finále porazil Mizutani Xu Xina, když prohrával 7:10 v pátém setu. V koncovce bych ale řekl, že obrat se konal spíše kvůli zbytečně ztraceným míčům Číňana, než vybojované koncovce Japonce. Ten mi připadal, že s porážkou je už víceméně smířený. Tím se dostávám k hlavnímu překvapení z mého pohledu. Všichni 3 Číňani nejsou stroje, ale jsou to jenom lidé. Všichni si vybrali alespoň na krátkou dobu krizi, kdy byli schopní zkazit cokoliv. Zmíněný Xu Xin s Mizutanim, Ma Long s Ovčarovem v šestém setu semifinále a Zhang Like take v semifinále s Mizutanim. Věřím tomu, že brzy by mohla přijít na velkém turnaji jejich porážka. A nemusíme na ní možná čekat až do příští olympiády v Tokiu, kde budou chtít Japonci určitě proti velkému rivalovi uspět.
Jaké jsou moje dojmy z olympiády?
Příjemně překvapili muži Nigérie a ženy severní Korei. Míček je kulatý – Nigerijcům se nepodařilo postoupit na MS družstev z druhé divize (mimochodem kvůli divnému systému – porazili Indii ve skupině a hned se s ní neúspěšně potkali ve vyřazovacích bojích). Naopak třeba moji favoritiFrancouzi dopadli špatně, Lebesson i Gauzi byli vyřazeni brzy a i ve družstvech se poroučeli v prvním zápase s Anglií (resp. Británií).
Bohužel, takové zápasy se nadaly nikde sledovat. V tom je olympiáda nedokonalá. Nikdy žádný stream jako z jiných turnajů, ČT vysílá 8 kanálů, ale stolní tenis je na úplném okraji zájmu. Ale bohužel to odpovídá skutečnému zájmu o náš, koukal by se na to vůbec někdo?
Také systém není podle mě moc dobrý. Proč v některých sportech se hrají skupiny, ve veslování jsou opravné jízdy, ale v ping pongu je K.O.? Elizabeta Samara dostala ve třetím kole Ning Ding a I kdyby hrála sebelépe a měla by na bronz, dostala se jen mezi 32.
A proč můžou být z každé země pouze dva hráči, když například ostěpaři můžou být 3 a to bylo v kvalifikaci celkem pouze 39 závodníků. Proto se už poněkolikáté stalo, že nemohla hrát světová jednička.
Nemluvě o systému kvalifikace na OH, který je nepřehledný do posledního zápasu. To dělá náš sport méně a méně atraktivní, než skutečně je. Moc bych si přál, aby se to pro příští olympiádu změnilo.
—————
Jasným úspěchem mužů I žen Číny skončily soutěže jednotlivců na olympijských hrách.
Finále žen Ding Ning - Li Xiaoxia čekali asi všichni, přesto na jejich finálovou účast nasadili bookmakeři sázkových kanceláří poměrně
vysoké kursy. Finále pro Ning Ding 1.35, Li Xiaoxia dokonce 1.44, což při kombinaci dalo velice slušný kurs 1.94. Vsadit si tento tiket je asi jednou z možností, jak Číňankám v turnaji fandit.
Bronzovou medaili získala Severokorejka Kim Song I, která si precizní obranou získala moje sympatie. Smutné čtvrté místo zbylo na Japonku Ai Fukuharu, která nejprve v semifinále odešla z obrovským debaklem a ani v zápase o třetí místo nenašla na obranu zbraň. Japonsko si tak muselo na první olympijskou medaili ve stolním tenisu jednotlivců počkat ještě jeden den.
Bronzovou medaili v mužích totiž získal Jun Mizutani, když porazil nestárnoucího (nebo možná už stárnoucího) Vladi Samsonova. Finále bylo opět v čínské režii a Ma Long se dočkal zlaté medaile v soutěži jednotlivců o kterou se mohl porvat letos poprvé, protože v Londýně, přestože byl světová
jednička, startovat nemohl. Uvidíme, jestli se něco podobného povede za 4 roky v Tokiu Liu Shiwen.
Oficiální stránky najdete ZDE.
—————
Naši stolní tenisté se bohužel v Riu nepředvedli v nejlepším
světle.
Jediná Iveta Vacenovská postoupila do druhého kola, tam ale nestačila na Tetyanu Bilenko z Ukrainy. Přestože s ní má Iveta aktivní bilanci,
nedokázala se vyrovnat s kvalitní obranou a prohrála 0:4.
Hana Matelová proti Kanaďance Zhang Mo dokázala třikrát vyrovnat, v sedmém setu ale soupeřka odskočila a nakonec vyhrála 11:3. Myslím, že tady
hrála roli nervozita z premiéry na takovém turnaji.
Největší zklamání byla prohra Luboše Jančaříka s Uzbekem Kenjaevem. Po vyhrané první sadě se zdálo, že k překvapení nedojde, pak ale začal levoruký
soupeř riskovat a mnoho míčků mu vycházelo. Luboš nedokázal zareagovat a prohrál 2:4.
Prohru Dimy Prokopcova se Segunem Toriolou jsem trochu čekal. Nigériec hraje stale dobře a má zkušeností na rozdávání.
Je to obrovská škoda, protože olympiáda je jen jednou za 4 roky a pouze na ní můžeme očekávat, že se o náš sport bude veřejnost trochu zajímat.
Bohužel přestože v nedělním televizním programu bylo na ČT2 několik bloků vyhrazeno stolnímu tenisu, já jsem ani na chvíli stolní tenis nezaregistroval,
a to nejen na ČT2, ale ani na žádném z osmi streamů, které ČT prezentuje na internetu.
Bohužel, asi nás je opravdu málo, které by zápasy předních světových hráčů zajímaly. Co s tím? Poslední mistrovství světa družstev nepřenášel ani Eurosport a my, co jsme se dívali na internetové přenosy jsme viděli, že až do čtvrtfinále byl i na místě zájem minimální.
Přitom na Olympiádě je zajímavých zápasů hodně. U mužů se při předpokládaném finale Ma Long - Zhang Jike budou odehrávat zajímavé zápasy
hlavně v prostřední části pavouka. Mým favoritem je Portugalec Freitas, který musí dnes porazit Kou Leie, aby se poté utkal o postup do semifinále
pravděpodobně s Mizutanim.
Postup co nejdále jsem přál hlavně Lebessonovi, který loni na EH v Baku ve družstvech ani jednou neprohrál, když porazil i oba finalisty singla
Ovcharova a Samsonova a přesto nemohl hrát jednotlivce. V Riu bohužel prohrál hned svůj první zápas s Adrianem Crisanem. Ten se umí na Olympiádu dobře připravit, což potvrdil před čtyřmi roky v Londýně, kde vyřadil Timo Bolla a dostal se mezi posledních 8. Nyní je mezi šestnácti, když musel porazit postupně Achantu, již zmíněného Lebessona a Chen Chien Ana. Umístění z Londýna však těžko zopakuje, v osmifinále ho čeká Zhang Like.
Zatímco mezi posledními muži máme 7 rodilých Evropanů plus jednoho Brazilce a jednoho Nigerijce (Ukrajince Kou Leie nepočítám), v osmifinále žen zastupují Evropu pouze Li Xue (FRA), Han Ying (GER) a Liu Jia (AUT). To hovoří za vše.
Pokud nebude finále Ding Jing - Li Xiaoxia bude to asi velké překvapení.
—————
Dnes začínají boje o olympijské medaile v Riu.
Po letech máme konečně dvojí zastoupení v mužích i ženách. Kdo se dostane nejdál?
Luboš Jančařík má v prvním kole poměrně snadný los, Zokhid Kanjaev z Uzbekistánu by neměl být překážkou. I když první zápas na takovém turnaji může být zrádný. Liam Pitchford ve druhém kole by už byl jiný oříšek, v případě výhry bude ve třetím kole soupeřem Jeoung Younsig, aktuálně 12. hráč světového žebříčku.
Dima Prokopcov má los o poznání těžší. Legendární Segun Toriola z Nigérie už je na několikáté olympiádě a přestože je dle sázkových kursů outsiderem, určitě naší jedničku potrápí. Ve druhém kole čeká Koki Niva a ve třetím Stefan Fegerl.
Hana Matelová má v prvním kole nejtěžší soupeřku Kanaďanku Zhang Mo. Ta je sice ve světovém žebříčku skoro 30 míst za Hankou, šance bych ale viděl tak 50 na 50. Ve druhém kole by narazila na Georginu Pota, se kterou se utkala na olympiádě v Pekingu před 8 lety Dana Hadačová (tehdy :-)) a měla na ní mečbol.
Naše největší naděje Iveta Vacenovská si v prvním kole jistě lehce poradí s Kolumbijkou Lady Ruano, ve druhém kole ale čeká nepříjemná obranářka Tetyana Bilenko a po ní už jen samé asiatky Lee Ho Ching z Hong Kongu, v případě úspěchu pak mezi 16 Číňanka Li Xiaoxia. Zahrát si osmifinále s Číňankou by měl být asi Ivetin cíl.
Matelová - Zhang Mo 6.8. 16:15 CET
Vacenovská - Lady Ruano 6.8. 17:00 CET
Jančařík - Zokhid Kanjaev 6.8. 21:00 CET
Prokopcov - Segun Toriola 6.8. 21:45 CET
Tak snad na jednom ze streamů https://www.ceskatelevize.cz/rio2016/ uvidíme živě a budeme držet palce.
V neděli 12.6. se našeho turnaje zúčastnilo 22 hráčů, kteří ve stísněných podmínkách herny Na Výfuku svedli boje v pěti soutěžích.
Nejpočetnější kategorie žáků se utkala ve dvou skupinách, kde je mimo soutěž doplnili i dva dorostenci. Ti si na závěr zahráli o vítězství v jejich kategorii a Daniel Buriánek z Týnce přehrál Kamila Punara z ST Kolín 3:1.
V kategorii žáků se z celkového vítězství radoval David Náhlovský, který ve finále porazil Tomáše Kalvu, oba z domácího oddílu. Boj o třetí místo v pěkném zápase vyhrál Milan Cincibus, když oplatil porážku ze skupiny Pepovi Formánkovi.
Nejmladší žáci se utkali ve čtyřčlenné skupině každý s každým a domácím hráčům ukradl titul Patrik Čebiš z Velkého Oseka, za kterým následovali druhý Jirka Bárta, třetí Jirka Marhan a čtvrtý Tomáš Marhan.
Pořadí dívek v pětičlenné skupině skončilo:
1. Kateřina Bártová (ST Euromaster Kolín)
2. Nikola Vašková (ST Euromaster Kolín)
3. Klára Valentová (AFK Nymburk)
4. Valentýna Pilnerová (ST Euromaster Kolín)
5. Eliška Lipovčanová (ST Euromaster Kolín)
Kompletní výsledky ZDE.
Fotogalerie ZDE.
—————
V neděli 12.6. pořádáme v herně Na Výfuku turnaj mládeže.
Prezentace e-mailem na pilner@post.cz nebo ráno 8:00 - 8:30 hodin na místě. K dispozici jsou 4 stoly, ale není moc místa v zázemí, tak prosím o přihlášky předem e-mailem, abychom se mohli připravit podle počtu účastníků.
Propozice najdete ZDE.
Herna se nachází na cestě od Kauflandu směr Štítary v ulici Na Výfuku po levé straně nad restaurací U Pavlíčků.
—————
Dnes začaly Kolínské sportovní hry a hned v prvním dnu jsme pořádali turnaj ve stolním tenisu.
Ve třech věkových kategoriích chlapců a dívek a navíc smíšené čtyřhře jsme získali 2 tituly!
Podle očekávání zvítězil v kategorii B chlapců Matěj Záboj, potěšující je vítězství Kačky Bártové v kategorii A dívek, která získala navíc zlato i ve smíšené čtyřhře s Patrikem Čebišem.
Bronz vybojovali ještě Nikola Vašková v dívkách C, dvojice Záboj-Černá v mixu B a Kalva-Saulichová v mixu C.
Kompletní výsledky najdete ZDE.
Oficiální stránky sportovních her ZDE
Nejprve se chci omluvit, že jsem na tyto stránky nedodával slibované zpravodajství přímo z místa dějiště, ale vzhledem k tomu, že jsem cestu do Španělska pojal zároveň jako rodinnou dovolenou, neměl jsem na večerní psaní ani čas, ani chuť. Možná, že kdybych podával výborné výkony a postupoval pavoukem výš a výš, pak bych se rád pochlubil, to se mi ale bohužel nestalo.
Do Alicante jsme dorazili už v pátek, prakticky celodenní cesta autem do Berlína a dál letecky do Alicante byla poměrně vyčerpávající. Ubytování jsme měli v Grant Alacant, což bylo asi 12 km od letiště i od IFA komplexu, ve kterém se turnaj odehrával, a protože jsme měli k dispozici auto, cesta do dějiště trvala asi 15 minut, což bylo velmi pohodlné.
V neděli jsem se byl v komplexu poprvé podívat a zařídit si akreditaci. Plocha pro vice než 160 hracích stolů a dalších 50 tréninkových byla impozantní. Přestože ještě oficiálně nebyl čas pro rozehrávání a světla naplno nesvítila, na stolech se rozehrávalo možná 100 nadšenců všech možných národností.
Dostal jsem startovní číslo a těšil se na úterý, kdy mě čekaly boje ve skupině jak ve dvouhře, tak i ve čtyřhře. Do čtyřhry mi byl nakonec nalosován Angličan Raji Singh, který byl z Birminghamu a výkonostně někde na mojí úrovni, což bylo celkem potěšující.
V úterý v 11:30 na mě čekali 3 soupeři z Francie, Jihoafrické republiky a Španělska. To byla velmi zajímavá zkušenost, protože jsem vůbec netušil, jaká úroveň proti mě nastoupí. Moje skupina se nakonec ukázala jako velmi snadná.
Nejprve jsem hrál proti exotickému Bartlettovi z JAR, který hrál na pohled celkem pěkně, ale můj antitopspin byl pro něj neřešitelným oříškem. Druhý v pořadí Francouz Lecomte měl na backhandu trávu, ale myslím, že by si s ním poradil leckterý okresní hráč. Každopádně, Francouzů bylo na turnaji stovky všech výkonnostních úrovní a působili na mě velmi sympatickým dojmem. Do třetího zápasu už jsem nastupoval s jistotou postupu a asi I proto jsem Španěla Angulo Urrutiu bez problémů přehrál. Poté jsem ještě pískal zápas o druhé postupové místo ze skupiny mezi Jihoafričanem a Španělem, ve kterém prvně jmenovaný otočil zápas z 0:2 na 3:2 a radoval se z postupu.
Odpoledne nás čekal ještě boj o postup ve čtyřhře. Tam jsme měli situaci ulehčenou tím, že jedna dvojice k zápasům nenastoupila. Soupeři ale byli tentokrát těžší. Přesto se nám skupinu podařilo vyhrát. Nejprve jsme přehráli dvojici z Francie 3:0, sety byly ale hodně vyrovnané. Poté na nás nastopila dvojice Španělů, kteří sice nebyli výkonnostně tak dobří, působili ale hodně sehraným dojmem a hlavně disponovali nepříjemnými materiály. Zvlášť kombinace Antitopspin + tráva Dr. Neubauer nám občas činila velké problémy. Výhra 3:1 nás nakonec posunula do vyřazovacích bojů z prvního místa.
Po volném dni mě ve čtvrtek čekal klíčový zápas druhého kola (první jsem měl volné) dvouhry. V něm se mi bohužel nedařilo podle představ a po prohře 2:3 jsem se musel se soutěží s vekým zklamáním rozloučit. Christian Schroer z Německa byl hráč přibližně naší divizní úrovně, asi stotřicetikilový zkušený levák, kterému antitopspin nedělal žádné problémy, což bylo klíčové. Po vzájemném oťukávání jsem se dostal do v prvním setu do vedení 8:7, set jsem ale prohrál a nervozita stoupala. Zvlášť, když jsem be druhém už prohrával 3:8 a situace začínala být kritická. Podačilo se mi ale set otočit a po srovnání na 1:1 jsem ve třetím setu vedl 4:0. V té chvíli jsem se ale neuklidnil a naopak zkazil pár lehkých míčů a set jsem prohrál. To byl klíčový okamžik celého zápasu. Ve čtvrtém setu jsem stale vedl až o 4 míče, nakonec jsem se štěstím vyhrál 11:9. V pátém setu jsem při vedení 2:0 zkazil servis, pak jsem ale uchytal dlouhou pěknou výměnu a pár nezávislých diváků mě odměnilo potleskem – 3:1. A to bylo vše, víc míčků jsem neudělal. Prohra 3:11 a konec nadějí. Škoda, další zápas s Norem by byl určitě jiný. Tak snad příště!
Po zklamání v singlu mě čekaly v pátek vyřazovací boje v deblu. Tam jsme už v prvním kole narazili na dobrý pár Neves (BRA) – Ventura (POR). Brazilec uhrál ve skupině 2 sety na Slávu Kalenského, Portugalec s nepříjemnou lesklou trávou ve skupině neztratil ani set. První set jsme vyhráli, pak jsme po bojích další tři ztratili, když v tom čtvrtém jsme měli asi 3 setboly. Tím pro mě první účinkování na MSV skončilo. Snad si za dva roky v Las Vegas povedu lépe.
Přestože jsem měl v plánu vidět při hře všechny známé tváře, na 165 stolech se to nedalo stihnout. Nicméně jsem viděl mnoho zajímavého. Vidět hru He Zhivena zblízka je zážitek. Ještě, že byl v jiné kategorii a potkat jsem se s ním na stole nemohl. Uhrát s ním důstojně alespoň jednu výměnu by byl asi oříšek.
Přestože Standa Haralík se jako hráč nezúčastnil a byl v Alicante jako rozhodčí, byl to právě on, kdo mi zprostředkoval jeden z nejlepších zážitků. V zápase mezi Singapurcem Pang Tow Chai a Číňanem Cai Chang Su dal prvně jmenovaný při mečbolu (2:0 a 11:10) evidentní servis z ruky, extrémní čop, který dal soupeř do sítě a vypadalo to, že je dobojováno. Rozhodčí ale ohlásil chybu podávajícího a otočil na 11:11. Hráči hráli bez mrknutí oka dál a Číňan snížil na 2:1 a ve čtvrtém set vedl 8:1. Nakonec Singapurec set otočil a vyhrál 3:1. Jaké by to bylo, kdyby I v našich soutěžích byli rozhodčí takto nekompromisní a za neregulérní servisy by rovnou připisovali body soupeři? Bylo by hodně fyzických napadení?
Očekával jsem, že budou rozhodčí přísní na regulérnost pálky. Nevím, jak to bylo dále v pavouku, ale ve skupině nikdo pálky nekontroloval a ani v prvním kole vyřazovacích bojů po mě nikdo pálku nechtěl. Z mých soupeřů měl Jihoafričan pálku, které chběl na straně asi 1cm široký pás potahu a předpokládám, že I v našich nižších soutěžích by se s ním mnoho hráčů hádalo. A ve čtyřhře měl Portugalec Ventura trávu, která byla lesklá ne na podkladu, ale na vrcholech puntíků. A I u dalších hráčů jsem viděl různé “zajímavosti”, hlavně trávy, které měly už hodně za sebou.
Každopádně jsem byl sice výsledkem zklamaný, ale turnaj se mi líbil a doufám, že se na svět nebo Evropu ješě někdy podívám. Las Vegas za dva roky je velká výzva!
—————
V pondělí 23.5.2016 začíná v Alicante ve Španělsku mistrovství světa veteránů. Atraktivní lokalita přilákala rekordních 4600 účastníků mezi kterými nechybí ani zástupce našeho oddílu Jarda Pilner. Sice neodjíždí s takovými ambicemi jako před lety náš legendární hráč Josef Laštovička, který přivezl z mistovství Evropy dvě bronzové medaile, přesto by se rád dostal mezi 660 hráči kategorie 40-49 let co nejdál. Cílem je určitě postup za skupiny, a pak se ve vyřazovacích bojích dostat co nejdál.
Na našich stránkách budete moci sledovat zpravodajství přímo z Alicante.
Stránky MSV 2016 ZDE.
3. května nakonec APK rozhodlo dle očekávání o rozšíření extraligy na 12 týmů, což znamená pro náš klub, že po postupu áčka do 2. Ligy postupuje I béčko do 3. Ligy a tak budeme mít poprvé v historii dvě mužská družstva v lize.
V jakém budeme hrát složení se rozhodne v nejbližších dnech, ale určitě nebudeme hrát ani v jedné soutěži druhé housle.
—————
Pěkných výsledků dosáhla naše trojice hráčů David Náhlovský, Tomáš Kalva, Pepa Formánek na TOP 12 regionálního poháru. Přestože kluci postoupili na turnaj až z posledních pozic, nakonec David obsadil 5., Tomáš 6. a Pepa 11. místo. V příští sezóně by mohli David s Pepou zabojovat o medailové pozice, Tomáš už bohužel z žákovské kategorie pro RP vypadne.
Výsledky ZDE.
—————
Na finale divize proti Rakovníku jsme si věřili. Navíc se hned na začátku na soupeře přilepila smůla a tak nám vše zdánlivě hrálo do karet.
KST Rakovník - ST EUROMASTER Kolín "B" 10:7
čtyřhry 0:2, body domácích: Mikeš Milan 2:2, Kettner Martin 2:2, Přibík Jan 2:1, Pisár Petr 4:0, body hostů: Dolejší Stanislav 2:2, Čamr František 2:2, Jindra Josef 0:2, Pilner Jaroslav 1:2, Zaplatílek Ctibor 0:2
V sobotu jsem nastoupili k prvnímu finale v Rakovníku a hned v první čtyřhře se domácím zranil Jirka Vlček, a tak ho musel v prvním singlu, už za stavu 2:0 pro Kolín zastoupit Milan Mikeš. V zápětí jsme šli do vedení 4:0, ale to bylo bohužel z naší strany prakticky vše. Pak se domácí oklepali z počátečního šoku a utkání otočili na konečný stav 10:7.
Miky nahradil Jirku Vlčka a dvěma body se zasloužil o výhru domácích.
Zápis ZDE.
Fotogalerie ze soboty ZDE.
ST EUROMASTER Kolín "B" - KST Rakovník 9:9
čtyřhry 1:1, body domácích: Lhoták Jakub 0:1, Čamr František 4:0, Pilner Jaroslav 1:3, Dolejší Stanislav 2:2, Jindra Josef 1:2, body hostů: Mikeš Milan 2:2, Pisár Petr 2:2, Přibík Jan 2:2, Kettner Martin 2:2
V neděli jsme si doma chtěli vynutit rozhodující třetí zápas a k těsnému vítězství jsme po mnoha napínavých zápasech skutečně směřovali. Za stavu 9:8 ale Jarda Pilner prohrál překvapivě s Martinem Kettnerem 0:3 (předchozí den ho naopak 3:0 snadno přehrál) a hosté se mohli radovat z postupu do 3. Ligy.
Zda se do ní dostane I naše béčko se rozhodne v nejbližších dnech. Varianty jsou dvě: buď rozhodne VV ČAST o tom, že postoupíme přímo, nebo
budeme muset ještě vyhrát souboj proti druhému celku z jihomoravské divize, což jsou TJ Holásky. Jistotu budeme mít tedy buď v prvním květnovém týdnu, nebo až v polovině května.
Fotogalerie z neděle ZDE.
Zápis ZDE.
—————
Ani Matěj nebyl tento víkend příliš úspěšný. Na MČR mohl jet celkem s nadějemi, protože týden před tím porazil hradeckého Mokrejše, v prvním kole mu ale nalosovali jeho kamaráda a deblového partnera Richarda Šikla a v zápase, ve kterém vedl 2:0 nakonec prohrál 2:3. Ani ve čtyřhře a smíšené čtyřhře se mu většího úspěchu dosáhnout nepodařilo, i když v mixu s Aničkou Stránskou vedli 1:0 nad budoucími finalisty Skála - Záděrová.
Matěj byl v kategorii starších žáků letos prvním rokem, tak nebyl ve snadné pozici. V příštím roce by se mohl vrátit do první desítky republikového žebříčku a snad I přivézt pár medailí z republikových turnajů. Mělo by mu k tomu pomoci už i stabilní místo v B družstvu.
Kompletní výsledky MČR ZDE.
Franta Čamr se nemohl zúčastnit exhibice áčka proti Holicím, protože potřeboval vyhrát poslední turnaj Středočeské Open Tour v Brandýse. To se mu nakonec podařilo a tak se raduje z celkového vítězství v Tour!
Výsledky ZDE.
Na turnaji jsme měli zastoupení I ve skupině E, kde si Kačka Bártová připsala další body do krajského žebříčku.
V neděli pořádal Sokol Zásmuky další turnaj pro mládež především z kolínského okresu. V něm měl náš oddíl sedmičlenné zastoupení. První turnajový úspěch zaznamenal dvojice David Náhlovský a Josef Formánek, kteří proti sobě nastoupili do finale v kategorii žáků. V něm byl úspěšnější David a tak vybojoval svoje první vytoužené turnajové zlato!
Fotogalerie včetně ofocených výsledků ZDE.
—————
—————
—————
—————
Ve čtvrtfinále Českého poháru proti extraligovému Hradci Králové jsme odehráli důstojnou partii.
Hosté přijeli dle očekávání bez exreprezentanta Josefa Šimončíka, přesto jejich sestava jasně ukazovala, že neponechali nic náhodě a přijeli vyhrát. Největší hvězdou byl Jakub Crha, který má letos v extralize zatím výbornou bilanci 8:1. Navíc je to mistr ČR ve smíšené čtyřhře z roku 2009 a bývalý juniorský reprezentant, který má stříbrnou medaili z ME družstev z roku 2007. Dvojkou byl Martin Pavlica, který se loni vrátil do extraligy po dlouhém působení v zahraničí. Na trojce hrál talentovaný Tomáš Hort, se kterým máme zkušenosti z posledních sezón ve třetí lize. Jeho výkonnost v poslední době rychle stoupá, přesto, pokud jsme chtěli pomýšlet na úspěch, museli jsme dělat body především přes něj.
V úvodní čtyřhře hosté ukazovali svoje kvality, a protože i naši hráči hráli velmi dobře, bylo se na co dívat. Naší dvojici Miffek-Čížek se podařilo vyhrát druhý set, díky bezchybné hře Crhy a hlavně převaze na servisu získali hosté nakonec první bod za vítězství 3:1. Potom nastoupil Čížek proti Crhovi a Miffek s Pavlicou. Bylo jasné, že pokud chceme utkání ještě zdramatizovat, musí Dan porazit Pavlicu. Hostující hráč měl ale od začátku navrch, hlavně kvůli výbornému servisu. Na druhém stole ale Jirka Čížek podal životní výkon a proti čtyřicátému hráči žebříčku ČR zvládnul koncovky všech setů a zaslouženě vyhrál 3:0! Vykřesal tak naději na přinejmenším těsný výsledek. Za stavu 1:2 na zápasy pak nastoupily trojky obou týmů v klíčovém zápase. Luboš Pěnkava vedl nad Hortem 1:0 a 2:1, bohužel nedokázal zápas dotáhnout do vítězného konce. A když hostující Jakub Crha nedovolil další senzaci a Dana Miffka přehrál 3:0, bylo jasné, že hosté pojedou z Kolína s vítězstvím a vstupenkou na závěrečný turnaj Českého poháru pro nejlepší 4 týmy. Za stavu 1:4 vystřídal hrdinu dne Jirku Čížka Standa Dolejší, ale ani on na dobře a bojovně hrajícího Horta nestačil. Posledním zápasem, který uzavřel naše vrcholné vystoupení v Českém poháru v letošní sezóně byla prohra Luboše Pěnkavy s Martinem Pavlicou.
Účinkování v Českém poháru tak pro nás skončilo a nyní se můžeme plně soustředit na jasný cíl letošní sezóny, kterým je postup do 2. ligy. Utkání, jako bylo čtvrtfinále ČP 2015 jasně ukazuje, že ani ve druhé lize bychom nehráli druhé housle!
—————
—————
—————